Youtube ve Dailymotion’dan video indirmek

dailymotion-youtube-video-downloadDailymotion ve Youtube gibi paylaşım sitelerinden online video izlemek güzel de kimi zaman belkide “gün gelecek artık büyüklerimiz interneti yekten yasaklayacaklar” korkusuyla çok sevdiğimiz bazı videoları bilgisayara indirip, arşivleyip offline iken de izlemek istiyoruz. (Şahsen ben istiyorum ama “istiyoruz” diye çoğulladım ki işin içinde yanlış bir durum varsa tek kalmayayım). Bahsi geçen video sitelerinden istediğimiz videoyu indirmek aslında çok kolay, bu iş için çeşitli programlar tasarlanmış olsada aslında herhangi bir program indirip kurmanıza gerek yok böyle bir ihtiyacın varlığını hisseden girişken webmasterlar sırf bu iş için bir site hazırlamışlar.

YENİ!: Egonomik’in Video Download bölümünü açıldı! Bilinen tüm video sitelerinden (Youtube, Metacafe, Dailymotion) video indirebilirsiniz. Şu adrese tıklayın: http://www.egonomik.com/video-indir/

KeepVid.com isimli bu siteden video indirmek oldukça kolay, Youtube veya Dailymotion sitesinden aldığımız video url’sini (örneğin “http://www.youtube.com/watch?v=3V5a8mDTW6k”) KeepVid anasayfasında bulunan kutucuğa yazıp Download diyoruz, ardından site bize video dosyasını flv veya mp4 olarak indirebilmemiz üzere iki farklı link veriyor biz de canımızın istediği versiyonu indiriyoruz. Tabiiki mp4 formatı flv’den daha kaliteli olduğundan yanında “High Quality” ibaresi yer alıyor. Fakat bu “yüksek kaliteli” tanımlaması sizi yanıltmasın çünkü video paylaşım sitelerine eklenen her videonun yüksek kaliteli olması beklenemez, ne yüklenmişse onu indirebiliriz.

KeepVid üzerinden başka video paylaşım sitelerinden (vimeo, yahoo video vs.) video indirilip indirilemediğini hiç denemediğimden bilemiyorum, siz kendiniz kurcalar bakarsınız.

KeepVid:
http://www.keepvid.com

Benzer Yazılar

Kullanıcı Puanları: 5 (1 oy)
Yazar Caner
1984 doğumlu olan yazar 2011 yılından bu yana Kocaeli’de ikamet etmekte, ülke çapında hizmet veren bir bilişim firmasında web geliştirici olarak görev yapmaktadır.
Yayınlanan okur yorumları okurların kişisel görüşlerini ifade etmektedir. Bu yorumlardan egonomik.com ve sahipleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum

 1. engin uslu  /  07 Mart 2012, 11:14 Cevap

  Hocam teşekkürler. Günümüz kullanıcılarının en büyük sorununa değinmişiniz. video indirmeyi bilmeyen çok var sonuçta.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 2. Uğur Sağlam  /  26 Temmuz 2012, 17:09 Cevap

   Az kalsın siteyi illegal yapıyormuşsun :D

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. jr_jamis  /  12 Ağustos 2012, 08:42 Cevap

  dedii yöntemi denedim ama olmuo

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Işınla bizi Sıkati!