Türk Sanat Müziği Klasikleri

turk-sanat-muzigi-klasikleriŞu sıralar dinlemekten en çok keyif aldığım Türk Sanat Müziği Klasiklerinden ufak bir derleme hazırladım. Son zamanlarda bilgisayar başında çalışırken bana en çok bu tarz parçalar eşlik ediyor. Vazgeçilmezlerim arasında Gönül Şarkılarımız serisi var, aslında baya uzun süredir bu seriyi dinlediğimi söyleyebilirim.

En son Kipa’da şu an ismini hatırlayamadığım bir Rumeli Ezgileri derlemesi bulmuştum fakat ellerinde tek bir albüm kaldığından, o albüm de şu müzik dinleme zımbırtılarının içinde olduğundan ve elinde o aleti açabilecek anahtara sahip bir yetkili bulamadıkları için alamamıştım hala içimde uhdedir.

Bu tarz albümleri derlemek, satışa sunmak ve dağıtmak büyük cesaret ister nihayetinde hedef kitlesi oldukça düşük rakamlarla ifade edilir. Bu açıdan bu gibi albümlerin download edilmesine kesinlikle karşıyım.

Favorilerim:
Müzeyyen Senar & Ajda Pekkan – Yanıyor Mu Yeşil Köşkün Lambası

Belkıs Özener – Gümüş Gerdanlık

Müzeyyen Senar – Fikrimin İnce Gülü

Gönül Şarkılarımız – Bu Akşam Bütün Meyhaneleri Dolaştım

Zeki Müren – Veda Busesi

Gönül Yazar – Buruk Acı

Gönül Şarkılarımız – Elbet Bir Gün Buluşacağız

Zeki Müren – Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun

Gönül Şarkılarımız – Makber

Facebook Yorumları

3 Yorum

  1. Gümüş Gerdanlık benimde favorilerim arasında Belkıs Özener’in seslendirdiği en sevdiğim şarkı Civ civ çıkacak kuş çıkacak.. Fena bişey ya..:) Zeki Müren’in en sevdiğim şarkısı Bu Sensiz İlk gecem.. Müzeyyen Senar’ın en sevdiğim şarkısı Şarkılar Seni Söyler.. 3ünü birden dinlememek lazım yalınız.. duyurulur..:)

  2. http://www.izlesene.com/video/ismet-baba-zeytin-burnu/768095 Caner bak bu linkteki adam İsmet Akçay Zeytinburnunda yaşıyor kendisi arasıra benim çalıştığım dükkana gelir oturur sohbet ederiz sonra bi şarkı patlatır 5 gün etkisinden kurtulamam varya.. Olurda bu adama rastlarsan Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim şarkısını söyletmen lazım adam çalgısız söylüyor ama yeminle ruhuna işliyor.. Sırtım diken diken olur o her bu dediğim şarkıyı söylediğinde..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir