Hindistan’da yaşamak


Gerçi adamlar ne yapsın dünya nüfusunun nerdeyse yarısı Hintli, tren mi yetişir ray mı yetişir. Aslında belki de hükümetin böyle bir nüfus azaltma politikası vardır kim bilir… Bir de heriflerin hiç biri jeton atmamış gibi duruyor, zaten eğer öyle olsaydı herhalde demir yolları çoktan manyetik raylı, özel korumalı sisteme geçerdi.

Benzer Yazılar

Kullanıcı Puanları: 0 (0 oy)
Yazar Caner
1984 doğumlu olan yazar 2011 yılından bu yana Kocaeli’de ikamet etmekte, ülke çapında hizmet veren bir bilişim firmasında web geliştirici olarak görev yapmaktadır.
Yayınlanan okur yorumları okurların kişisel görüşlerini ifade etmektedir. Bu yorumlardan egonomik.com ve sahipleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum

 1. Gokhan  /  28 Mayıs 2010, 16:08 Cevap

  nüfusu azaltmak için hızlı tren kullanmaları lazım amaa böyle olmaz :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. mehmet  /  06 Haziran 2010, 18:18 Cevap

  yazık yaaa :(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. bektas  /  06 Şubat 2012, 11:04 Cevap

  ilginç

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ahmettatar  /  23 Ağustos 2014, 18:49 Cevap

  Bir ara Ankara da dolmuşa otobüse bu şekilde biniyorduk bizde Caner.. Sabah 8 de işte olman lazım, uyandın sabah 7 buçukta, hemen elbiseni geçirdin üstüne, durağa attın kendini.. Bir otobüs geldi ki tıklım tıklım napacaksın bir sonrakine binerim desen hadi çok gecikirse gelmesi hadi diyelimki vaktinde geldi ama o da tıklım tıklımsa ne yapacaksın..? Her gün aynı bahane ile işe geç kalınır mı..? Mecbur bineceksin tıklım tıklım üstüne camına tutunarak ta olsa bineceksin.. Başka çare yok.. Koordinasyon eksikliğinden kaynaklanıyor yani bu gibi görüntüler.. Mesela çok fazla yolcu almış olan otobüs şoförü hemen hareket amirine haber verse standart dışında bir otobüs daha servise çıkmış olsa bu gibi görüntülerle karşılaşmamış oluruz hepimiz.. Yahut bir tren arıza yapmışta sonrasında gelen trene o arıza yapan trendeki yolcularıda doldurmuş olabilirler bu durumdan kaynaklanıyor da olabilir ama her zaman böyle olduğunu zannetmiyorum.. Belki de sadece bir filmde kullanılmak üzere hazırlanan bir mizansen bu görüntü.. Bu da olası yani..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Işınla bizi Sıkati!