Bazen düşünüyorum da…


Son zamanlarda televizyon izleyebilmek gerçekten büyük sabır isteyen bir olay haline gelmiş. Bazen işten eve geldiğimde yemeğimi televizyon karşısında yiyorum (zaten televizyon ile yollarımız bir tek o zaman kesişiyor) ve inanın henüz bu eylemlerimin tek birinde bile haberler dahil herhangi bir programı başından sonuna kadar izleyebilmiş değilim. Reklam olayının resmen bokunu çıkartmışlar, o kadar ki normal bir insanın o bunaltıcı reklamlara rağmen bir programı sonuna kadar izleyebilmesinin bence mantıklı hiçbir açıklaması olamaz.

Tanıtıcı reklam” nedir ulan? Tanıtmayan reklam mı olur sanki?

Caprice Gold… Otel odası mıdır apartman dairesi midir nedir anlayamadım ama yeminle söylüyorum bir gün ellerimi parayla kurulayacak kadar çok zengin olsam ve dünyadaki son satıcı bu adamlar olsa yine de sattıkları o şeyi almam şerefsizim, o kadar nefret ettim kendilerinden. Sanki TRT başta olmak üzere tüm kanallar bunların reklamlarını bedava yayınlıyor, dakka başı o tiksinç müzik (şu siteden duyulabilir) dakka başı o tiksinç reklam.

***

Twitter’ın Türkiye’de popülerleşmesiyle birlikte cümleten gördük ki bizim insanımız resmen “şöyle 140 karakter yazabileceğimiz bir yer olsa da bu zamana kadar duvarlara yazdığımız manilerimizi, tesbitlerimizi umuma haykırsak” diye bekliyormuş.

Aşk üzüm çekirdeğidir, bırakıp gidersen dişinin arasına kaçar” gibi bir kaç tane daha Türkler tarafından yazılmış tuvalet kapısı tivitini Twitter’ı yapan adamlara göndereceksin, transleyt edip anlamak için uğraşsın dingiller. Başımıza bu belayı onlar sardı ne de olsa.

***

Web geliştirici ve programcının “Kutsal bilgi kaynağıStack Overflow‘dur. Karşılaştığınız her 10 problemin 9′unun çözümü için günün her saati yardımınıza koşan süper bir sitedir. Benim de Türk kuzenini yapmayı düşündüğüm fakat muhtemelen gelecek yüz yıl içinde fırsat bulamayacağım için bir başkasının aynı işe soyunmasının koymayacağı ne güzel bir şeydir.

***

Bir iki üçler yaşasın Türkler /
Dört beş altı Polonya battı /
Yedi sekiz dokuz Almanya domuz /
On onbir oniki İtalya tilki /
Onüç ondört onbeş Fransa kalleş

Benzer Yazılar

Kullanıcı Puanları: 0 (0 oy)
Yazar Caner
1984 doğumlu olan yazar 2011 yılından bu yana Kocaeli’de ikamet etmekte, ülke çapında hizmet veren bir bilişim firmasında web geliştirici olarak görev yapmaktadır.
Yayınlanan okur yorumları okurların kişisel görüşlerini ifade etmektedir. Bu yorumlardan egonomik.com ve sahipleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum

 1. hacı ökkeş  /  27 Ocak 2012, 01:05 Cevap

  çok şükür yolumun kesişeceği bir televizyonum yok.

  seni anlıyorum kardeşim….

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Hakan  /  27 Ocak 2012, 01:24 Cevap

  Düşüncelerinin çoğuna katılıyorum hele stack overflow konusuna daha bi hararetle katılıyorum. Nasıl bir sitedir ki benim “yok yaa bu olmaz orda” deyip de çoğu zaman internetten bakmayı vakit kaybı gördüğüm şeyler bile hazır bekliyor. (en azından .net ile ilgili konularda)
  Keşke gelecek yüz yılın bu kadar dolu olmasaydı :)

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. UB  /  27 Ocak 2012, 09:38 Cevap

  Stackoverflow’un Türkçe çakması zaten var: http://www.kodhatasi.com/ Öte yandan, stackoverflow’da Türkçe soru sorma/cevaplama ile ilgili bir öneri de var: http://area51.stackexchange.com/proposals/34945/turkish-stack-overflow Buna commit edebilirsin. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Caner  /  27 Ocak 2012, 09:54 Cevap

  Yek yea onlar güzel yapamamışlar Umut, ben daha güzelini yapacağıdım :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. UB  /  27 Ocak 2012, 13:28 Cevap

  :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Serkan Erdoğan  /  27 Ocak 2012, 13:38 Cevap

  Jet Fadıl o otel gibi şeyi nasıl yaptı? Bir de nasıl reklam verebiliyor bu kadar hala anlamış değilim. 

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. GÖKHAN  /  27 Ocak 2012, 19:31 Cevap

  Seninle aynı fikirdeyim Caner. Bende televizyonu bırakalı epey oldu. Dizileri torrentlerden takip ediyorum uzun zamandır. Geçen ”kurtlar vadisini” televizyondan izlemek gibi bir hata yaptım ve bana tek artısı yeni küfürler öğrenmem oldu. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. gevv  /  29 Ocak 2012, 00:45 Cevap

  caprice gold gercekmi (1) :D

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Caner  /  29 Ocak 2012, 00:49 Cevap

  Valla bilmiyorum ki memleket paramız yok diye kırılıyor adamlar 7 yıldızlı saray dikiyorlar, ben bu işten bir şey anlamadım :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Halis  /  30 Ocak 2012, 00:08 Cevap

  caprice reklamına ben de uyuz oldum be Caner :) ama Ömer Faruk Tekbilek’in I Love You’suna (http://goo.gl/hfXxk) tiskinç demeyeydin iyidi sanki..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Caner  /  30 Ocak 2012, 02:33 Cevap

  Haklısın aslında Halis şarkı tiksinç değil bu herifler yüzünden ben tiksindim :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. emre  /  31 Ocak 2012, 15:47 Cevap

  Konu ile alakasız ama,ben de iş dönüşü yemek sırasında izliyorum sadece…
  Her akşam 10 dkka deniz yıldızı izlemek yetiyor bana :D

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. muzaffer  /  01 Şubat 2012, 23:59 Cevap

  duygularıma tercümaaaannn oldun. 2 saray odası alana öğle yemeği bedava :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Işınla bizi Sıkati!