17 Ağustos 1999 depremi Amerika’nın marifeti mi? (HAARP)


Bilenler bilir Amerika’nın Alaska’da faaliyet gösteren HAARP isimli bir araştırma projesi var. Bir çokları bu projenin askeri amaçlara hizmet ettiğini ve çeşitli doğa olaylarını (depremler gibi) kontrol etmek üzere hayata geçirildiğini iddia ediyor, fakat Amerika pek tabi bunu kabul etmiyor ve projenin neden “askeri” koruma altında icraat gösterdiği sorusuna yanıt vermiyor.

HAARP projesinin marifetlerini (veya onun marifeti olduğu iddia edilen olayları) Google’ın görsel arama bölümünden inceleyebilirsiniz.

İşin beni kıllandıran kısmına gelince, HAARP’ın resmi sitesinde her gün o güne ait benim ne olduğunu anlayamadığım bazı hareketliliklerin grafik raporları yayınlanıyor (belki iyonosfer hareketliliğinin, bilemiyorum).

Bu raporların bulunduğu sayfada bir de tarih girme kısmı var, yani dilediğiniz herhangi bir tarihi girerek o tarihe ait grafik raporuna ulaşabiliyorsunuz. Evet, tam olarak aklınızdan geçen şeyi yaptım ve bu alana 17 Ağustos 1999 tarihini girdim, karşıma şöyle bir şey çıktı:

Yani her güne ait bir kayıt bulunmasına rağmen her ne hikmetse 17 Ağustos depreminin olduğu gün kayıt edilmemiş. Üst kısımda bulunan linklerden bir önceki güne tıklandığında ise ortaya daha ilginç bir tablo çıkıyor:

Evet, bu zımbırtının 16 Ağustos günü, yani depremden bir gün önce saat 20:00 sularında fişi çekilmiş, ta ki 18 Ağustos saat 16:00’ya kadar.

Şimdi soruyorum düşünen ve sorgulayan sevgili Egonomik okurları: Bu alet hangi amaca hizmetle 17 Ağustos depreminden sadece bir kaç saat önce kayıt almayı durdurmuş? Bu bir tesadüf mü yoksa kıllanmakta haklı mıyım? Bu mevzuyla ilgili arkadaşlarınız arasında konuşurken “hacı onu bunu bırakta adamların sayfalarına girince 17 Ağustos depremi şeysi görükmüyo biliyon mu?” diyerek benim keşfim üzerinden prim mi yapacaksınız yoksa “bi tane eleman var son zamanlarda iyice komplo teorilerine kaptırmış, o görmüş” gibi konuşarak hakkımı teslim mi edeceksiniz?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

24 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir