17 Ağustos 1999 depremi Amerika’nın marifeti mi? (HAARP)


Bilenler bilir Amerika’nın Alaska’da faaliyet gösteren HAARP isimli bir araştırma projesi var. Bir çokları bu projenin askeri amaçlara hizmet ettiğini ve çeşitli doğa olaylarını (depremler gibi) kontrol etmek üzere hayata geçirildiğini iddia ediyor, fakat Amerika pek tabi bunu kabul etmiyor ve projenin neden “askeri” koruma altında icraat gösterdiği sorusuna yanıt vermiyor.

HAARP projesinin marifetlerini (veya onun marifeti olduğu iddia edilen olayları) Google’ın görsel arama bölümünden inceleyebilirsiniz.

İşin beni kıllandıran kısmına gelince, HAARP’ın resmi sitesinde her gün o güne ait benim ne olduğunu anlayamadığım bazı hareketliliklerin grafik raporları yayınlanıyor (belki iyonosfer hareketliliğinin, bilemiyorum).

Bu raporların bulunduğu sayfada bir de tarih girme kısmı var, yani dilediğiniz herhangi bir tarihi girerek o tarihe ait grafik raporuna ulaşabiliyorsunuz. Evet, tam olarak aklınızdan geçen şeyi yaptım ve bu alana 17 Ağustos 1999 tarihini girdim, karşıma şöyle bir şey çıktı:

Yani her güne ait bir kayıt bulunmasına rağmen her ne hikmetse 17 Ağustos depreminin olduğu gün kayıt edilmemiş. Üst kısımda bulunan linklerden bir önceki güne tıklandığında ise ortaya daha ilginç bir tablo çıkıyor:

Evet, bu zımbırtının 16 Ağustos günü, yani depremden bir gün önce saat 20:00 sularında fişi çekilmiş, ta ki 18 Ağustos saat 16:00’ya kadar.

Şimdi soruyorum düşünen ve sorgulayan sevgili Egonomik okurları: Bu alet hangi amaca hizmetle 17 Ağustos depreminden sadece bir kaç saat önce kayıt almayı durdurmuş? Bu bir tesadüf mü yoksa kıllanmakta haklı mıyım? Bu mevzuyla ilgili arkadaşlarınız arasında konuşurken “hacı onu bunu bırakta adamların sayfalarına girince 17 Ağustos depremi şeysi görükmüyo biliyon mu?” diyerek benim keşfim üzerinden prim mi yapacaksınız yoksa “bi tane eleman var son zamanlarda iyice komplo teorilerine kaptırmış, o görmüş” gibi konuşarak hakkımı teslim mi edeceksiniz?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

24 Yorum

 1. Ali Ozan dedi ki:

  Tesadüf olmaz bende kıllandım.. Canerciğim o bu değilde bizde aslında bir proje üretek bu gevurların oğlanlarını yok edek kökten alayını katledelim. Vallahi acımam hepsini yakarım sabun yaprım ^.^

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Eheh nedense şu son sabun yapma cümlesi monitörün ışığına bakaraktan sırıtmamı sağladı :)

 3. Ali Ozan dedi ki:

  Orada ne olduğuna bağlı :D

 4. Fatih GÜLER dedi ki:

  Hak veriyoruz tabi ki… Hatta İlluminati ile ilgili diğer yazı dizilerini de bekliyoruz… 

 5. Chaizanzi dedi ki:

  valla bende haarp hakknda bi kaç vıdeo ızledkten sonra ınanmştm, yine olabilr çunku böyle bir tesis var. sadece haritacı olarak kafamı kurcalayan soru= o enerjiyi yarattında nasıl dünyanın öbür ucundakı bir şehire o enerjıyı koordinatlı gönderdinde vurdun deprem yarttın ? iyonosferdki enerji yoğunluğunu sen nasıl bir teknoljı buldunda koordinatlarla o enerjıyı oraya gönderdikten sonra deprem yarattın ? füzeyi bombayı uyuduyu anladık koordinatlı gönderrisnde, bahsedilen bölgedeki enerji değişmini nasıl yönelendirdın lan ?

 6. ahmettatar dedi ki:

  Hakkaten ben de kıllandım ama sende yangına kömürle gidiyosun Caner, öyle bi fişfiklemişsin ki nasıl kıllanmayalım…:) Bugün kü görevin Caner tabi eğer kabul ediyorsan dünyanın başka yerlerinde gerçekleşen doğal afetlerin gerçekleştikleri günde de bu alet hep kapalımıymış onu bulmak..::) Ya adamların başına neler geliyor Caner tsunamiden başlarını kaldıramıyorlar garipler.. Tabi canları yanınca doğal afetlere müdahale etmenin bir yolunu aramış olmaları normal.. belki buldular ve tatbikatı 17 Ağustosta yaptılar ama neden Türkiye.. yani o sırada acep USA ile ilişkilerimizde bir sorun mu vardı? Siyasi bir krizin eşiğinde miydi USA ve Türkiye..?? Neden bize zarar vermeyi istedi?? Kimin gözünü korkutmak istedi?? O tarihten sonra iki devletin yetkilileri arasında olağanüstü bir görüşme oldumu?? Wikileaks da bununla ilgili belgelere rastladın mı?? Şayet dediklerin doğruysa USA’yı kızdıran tüm devletlerin tehdit altında olduğu gerçeğini öne sürmüş olacağının farkında mısın?? CIA yetkilileri tarafından gözetlendiğini düşündüğün oldu mu?? Caner Allah seni ne yapsın Caner işim gücüm var ya niye kafamı karıştırıyosun böyle şeylerle.. Ben gidiyom yaa..:)

 7. Chaizanzi dedi ki:

  @ahmettatar
  / abd nin bir ülkeye zarar vermesi için , o ülkenin abdyi kızdırmasına yada zarar vermesine gerek yokki, sömürdükleri ülkeler, emperyalizmi uyguladıkları her ülke amerikaya çomakmı soktu sanki, adam zaten sömürmeye gidiyor ülkeyi. zaten ispatlanamayacak bir sabotajdan kim gerçek anlamda abd ye yaptrımda bulunabilecekki, ben olsam bende yaparım. biz kalkp bi bomba yapp atsak abdye onlarda, bunu ispatlayamazsa bende atarım o bombayı. beni suçlıyamacakları bir olay varsa bende o suçu rahat rahat işlerim. burda adamların suçları ispatlanıyor deliiller sunuluyor ama fiilen bi halt edemiyoruz adam rahat sonucta astıgı astık kesıtıgı kestık, haarpı harp. asdasfg

 8. ahmettatar dedi ki:

  Hiç olurmu öyle şey yakalanmayacağını bilsen hırsızlık mı yapacaksın böyle bir düşünce olurmu herşeyin bir nedeni olur nedenler doğurur sonuçları.. Amerika niye Rusya’da yapmamışta Türkiye de yapmış şayet öyle birşey varsa?? Demek Türkiye bir şekilde onu rahatsız etti falan böyle birşeyin doğruluğu varsa.. başka türlü yüz küsur ülke dururken niye Türkiye’ye zarar versin?????

 9. Efe dedi ki:

  bildiğim kadarıyla fay hatlarında biriken enerjiyi boşalmak için yapıldı, Komplo Teorisi filmini izlemediyseniz bir izleyin, o filmde de bi deprem makinesinden söz ediliyor ve ABD başkanının Avrupa seyahati sırasında kendisine bu deprem makinesi ile suikast düzenleniyor, bilin bakalım nerde? Türkiye’de!!! bu filmin Türkiye’yi hedef göstermesi tesadüf mü? Komplo teorisi mi? hemde deprem henüz olmamış, depremden yıllar önce… depremin şiddeti bile yakın yani o derece… çok büyük bi tezgah var, ayık olmak lazım…

 10. Chaizanzi dedi ki:

  daha güçlü bir ülke olmak için zarar vereceğin ülke a,b,c olmuş farkmı eder. yapıyor adamlar. verdiğin örnekteki gibi yakalanamayacağımı bilsem hırszlık yaparım, o artık benim vicdanıma kalmş, ki amerıka ıcn konusuyorz vicdansz oldukları aşikar. şuna bir göz atınız :Ç http://www.youtube.com/watch?v=VLTA8rmdzL4&feature=related

 11. Chaizanzi dedi ki:

  ayırca şiddetle tavisye edilir http://www.youtube.com/watch?v=-vbjpcYUa-o&feature=related

 12. Sammy Antepian dedi ki:

  Amerika ile aramızdaki zaman farkını düşününce bizde 17 iken orada 16 Ağustos olması normal ama tam olarak saatler uyuyor mü onu Haarp’ın koordinasyonuna bakarak hesaplamak lazım.

 13. Esat Tanören dedi ki:

  Neden bunu eğer Amerika yaptı ise cezalandırma gibi bir şey olduğunu düşünüyorsunuz ki? Bazen bir takım insanların sizden tarafta olması için tehdit etmeniz gerekmez mi? Bu tehdit bazen can yakıcı olamaz mı? Ayrıca tektonik olarak kendinizde aynısından bulunan bir fay ın hareket tarzını ve yıkımını izlemek için bundan daha iyi bir test alanı olabilir mi? İkincisi sanırım Haarp ile ilgili Aydoğan Vatandaş’ ın kitabında okumuştum Rusya’ nın zaten bu teknolojiden haber var, bu konuda uluslararası ortamlarda tartışmalar olduğu da söyleniyordu yani Ruslar iklim değiştirme teknolojilerinin silah olarak kullanılmaması için girişimlerde bulunuyorlar, hatta eski Amarigan başkanlarından biri ki bu Kılinton du sanırım, böyle bir güvence de vermişti, buradan şu anlam çıkabilir mi? Eğer istenirse silah olarak kullanılabiliyor yani? Arızalımıyım ne.

 14. Esat Tanören dedi ki:

  Tabii bir de işin başka bir boyutu HAARP ve teknolojisinin ulaşmasını istedikleri sonuçlardan birisi iklimler ile oynayabilmek, yani iyonosfer tabakası üzerinden yüksek frekanslı dalgalar ile istediğiniz koordinatlar üzerinde iklim değişiklikleri gerçekleştirmek, aslında bu depremden daha önemli bana göre, deccal in insanları kandırarak kendi tarafına çekmek için göstereceği hünerlerden bir tanesi de istediği yere yağmur yağdırıp istediği yere kuraklık verecek olması, bunu nasıl yapar tabii ki anlatılmamış ama bu sayede insanları etkileyeceği, (tehdit edeceği) mevzusu var, zaten çook uzun yıllar önce onun insanlara “ya benim tarafımda olursunuz ya da karşımda” tehdidi ile çıkacağını da söylerlerdi, nitekim 11 Eylül’ den sonra amariga başkanının söylediği sözlerde mealen bu cümle ile aynıdır.

 15. ahmettatar dedi ki:

  İlginç videolar var bu konuda hakikaten dünyanın heryerinden adamlar kıllanmış bu durumdan.. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler ya var demek ki böyle bir teknoloji bunu kabul edebilirim kendi adıma ama bu durumda USAnın çeşitli eyaletlerinde vuku bulan tektonik hareketleri nasıl açıklayabiliriz?? Yani USA kendi topraklarında da mı denemeler yapıyor?? HAARP’ın açılımı nedir nasıl çalışıyor bu alet yani iyonosfere sadece belirlenen hedefe göre ışık mı gönderiliyor yoksa bu alet sürekli çalışıyor da belirli bir zaman mı bekleniyor beklerken de sonuçlarınımı kaydediyorlar?? Çıkamam ben bunların içinden ya beni kasıyor bu konular.. Bu tür kaotik düşünceler mideme kramp girmesine neden oluyor 2 gündür yemek yiyemiyorum ya bunlar yüzünden..:(

 16. ahmettatar dedi ki:

  Caner artık sitene girdiğimde fonda kulaklarımda X-Files’ın müziği çalıyor ha.. Dın dın dın dın dın dın dın dındın dındın dın dındındındın dın dın.. Dınınını dınınını…:))

 17. Esat Tanören dedi ki:

  Amerika’ nın kendi topraklarında olan depremler doğal olaylar, dünyanın başka yerlerinde de olduğu gibi, yine iki taraftan bakabiliriz. Ya inançlı bir insan olarak zaten kıyamet alameti deriz yoğunlaşan depremlere ya da komplo teorilerine ve paranoyaya olan inancımızla :D Amariga yapıyor bunları diyebiliriz, tercih meselesi, ya da benim gibi her iki şıkkı da işaretleyebilirsiniz. HAARP ın ne olduğu yazıyordur herhalde internette bildiğim kadarı ile iyonosfer tabakasını kullanarak yüksek frekanslı radyo dalgalarını istenen yere gönderilebiliyor gibi bir iddia var, olabilir mi? Neden olmasın? Sonuçta her maddenin bir frekans değeri var insanın bile, şimdi senin kaç Herz diye soran çıkmasın da :D:D

 18. Esat Tanören dedi ki:

  Kısa bilgi için

  http://tr.wikipedia.org/wiki/HAARP

  Geniş bilgi ve derin ingilizce bilgisi için

  http://www.haarp.alaska.edu/

 19. KOPUZ dedi ki:

  CNN international’da donemin basbakanı Ecevit’e bu depremin pkk yapma olasılığı varmı diye soru soruldu ,cevap sanmıyorum :)(varan 1). Depremin ana merkezi olan gölcük donanma komutanlığı’na tarihinde ilk defa hemde uluslararası bir etkinlik olmamasına rağmen yurtdışından güya devir-teslim törenin için israilli askerler katılıyor (varan 2). diğer depremlerden farklı bir şekilde işik hatta ateş topu görülmesi (bu abartı olabilir) ama birçok insan tarafından beirttilmiş (varan 3) Clinton nun ziyareti (bu başlı başına bir olay zaten) (varan 4). cumhurbaşkanının benim bile telefonlarım çalışmadı demesi ( varan 5) vs. aklıma gelenler bu kadar ama bir gerçek varki Peygamber Efendimiz (s.a.v) , her derdin devasının bulunduğunu ancak yaşlılık veya ölümün devasının bulunmadığını söylemiştir. Buradan pek çok şey çıkartılabilinir heleki bir bomba ile alenen yağmur bulutlarının dağıtıldığı dönemde….

 20. Simge Öztunç dedi ki:

  Bende bu HAARP cihazı konusunda katılıyorum yeni nesil savaşlar artık doğal felaketlerle yapılıyor hatta Amerikalıların ani soğuk ve donma yapan bir iklim cihazı üzerinde çalıştıkları duyumları var.

 21. oms.oya tezcan dedi ki:

  http://www.teslasociety.ch/info/haarp/ tabiki dogru hic bir proje yalandan dogmaz bir amaci vardir.ve bir amaca hizmet eder.

 22. Guest dedi ki:

  peki 2004 endonezya ve 2011 japonya depremleri yine bunlarla bağlantılı olabilir mi sizce? bu depremlerin olduğu tarih ve saatlerde aynı veriler yok olmuş mudur acaba?

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.