1940 yılına ait bir fotoğraftaki gizemli zaman yolcusu


Efenim Kanada’daki bir müzede yer alan bu fotoğraf görenleri şaşırtıyormuş. 1940 yılında çekildiği iddia edilen resmin Fotoşop ile uzaktan yakından alakası olmadığı çeşitli fotoğraf analistleri tarafından onaylanmış. Resme dikkatli bakıldığında (ki ben dikkat edilmesi gereken noktayı bir yuvarlak yardımıyla belirginleştirdim) içerisinde bulunduğu zaman diliminden kopuk gibi duran, haliyle deve hörgücüne kelebek konmuş izlenimi uyandıran bir amcaya rastlanıyor.

Amcamızın güneş gözlüğü (ben şahsen pilot gözlüğü olduğunu ve bu amcanın günümüz güneş gözlükleri modasına ilham veren öncülerden biri olabileceğini düşünüyorum), kirli sakalı, tiki saçları, baskılı sıfır yaka tişörtünün dahil olduğu rahat giyim tarzı ve elindeki fotoğraf makinasının modeli akıllara bu herifin bir zaman yolcusu olabileceği -heyecan verici- düşüncesini getiriyormuş. Zira şahsın yansıttığı moda unsurlarına ancak ve ancak 1970’li yıllardan sonra rastlanmaya başlanmış.

Bana sorulsa “1940 yılında zamanının ötesinde yaşamak bu olsa gerek” derim ancak bilim-kurguya olan aşırı düşkünlüğüm ister istemez heyecanlanmamı sağlıyor. Keşke bu tür donelerden daha çok olsa da oturup saatlerce kritiğini yapsak :)

(bkz: şerefsizim benim aklıma gelmişti)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

9 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir