2 Yaşındaki sigara tiryakisi


Şu an 2 yaşında olduğu söylenen Endonezyalı tiryaki Ardi Rizal sigaraya 18 aylıkken başlamış. An itibariyle günde 40 adet (2 paket) sigara tüketmeyince asabı pek bir bozuk oluyormuş. Söylenenlere göre ailesi küçük tiryakiyi bu illetten vazgeçirmek için çok uğraşmış ama dediğimiz gibi çocuk sinirli, başedememişler öyle kendi haline bırakmışlar.

Bir de bana sigara konusunda kötü örnek oluyorsun derler, sorarım size bu velette mi Egonomik okuyor? Aslında bunun sigaraya Endonezya’da da yayınlanan Kurtlar Vadisi’nde, sigaralı bir sahne gözden kaçırılıp sansürlenmediği için başladığı söyleniyor, RTÜK olaya el atacakmış.

Bu yazı Philip Morris ve JTI sponsorluğunda yayınlanmıştır, içelim güzelleşelim. Bu arada aranızda JTI’nin sitesine uğrayan var mı? Ben böyle ferah, sağlık fışkıran bir sigara sitesi daha görmedim. Azılı bir rekabet ortamında kendilerini “Dünyanın en büyük üçüncü tütün şirketi” şeklinde ifade etmiş olmaları da enteresanmış. Ayrıca “Kurumsal Sorumluluk” sayfalarına mutlaka göz atın derim, zehir satmanın cambazlık gibi yan etkileri varmış meğer.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. KayıpMerhem dedi ki:

    Tam da bunu yazacaktım :) Benden çok yaşayacaksın Caner :)

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Kısmet bu işler Ahmet kısmet :)

  3. ahmettatar dedi ki:

    Caner ne yazıyordu kurumsal sorumluluk sayfasında error 404 falan yazıyor bişey çıkmıyor şimdi girdim de.. Geçen gün senin sağ tarafta en son haberin haberlerinden birinde sigarayla ilgili bir haber vardı okudum güya İzmir Torbalı’da ki tesise ziyarete gitmiş birileri heryeri gezdirmişler ama bir odaya sokmamışlar burda ne var demiş bizimki onlarda tütün bu odada isviçreden gelen bir solüsyonla yıkanıyor falan demiş.. Rivayete göre bu odada tütünün üstüne döktükleri solüsyon öksürük şurubu gibi birşeymiş.. Hani sigara içince öksürüp bu sigara rahatsız ediyor demeyelim diye üstüne öksürük şurubu döküyorlarmış ki biz de içerken aa ne güzel hiç rahatsız etmiyor zararlı değil galiba bu sigara falan deyip yine içmeye devam edelim.. Gerçekten varmıdır ki böyle birşey..? Madem böyle bir imkan var zararlı etkiyi saklayan bir sıvı yerine sigaranın zararlarını yokeden bir sıvı kullansalar ne güzel olmaz mı..??

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.