2 Yaşındaki sigara tiryakisi


Şu an 2 yaşında olduğu söylenen Endonezyalı tiryaki Ardi Rizal sigaraya 18 aylıkken başlamış. An itibariyle günde 40 adet (2 paket) sigara tüketmeyince asabı pek bir bozuk oluyormuş. Söylenenlere göre ailesi küçük tiryakiyi bu illetten vazgeçirmek için çok uğraşmış ama dediğimiz gibi çocuk sinirli, başedememişler öyle kendi haline bırakmışlar.

Bir de bana sigara konusunda kötü örnek oluyorsun derler, sorarım size bu velette mi Egonomik okuyor? Aslında bunun sigaraya Endonezya’da da yayınlanan Kurtlar Vadisi’nde, sigaralı bir sahne gözden kaçırılıp sansürlenmediği için başladığı söyleniyor, RTÜK olaya el atacakmış.

Bu yazı Philip Morris ve JTI sponsorluğunda yayınlanmıştır, içelim güzelleşelim. Bu arada aranızda JTI’nin sitesine uğrayan var mı? Ben böyle ferah, sağlık fışkıran bir sigara sitesi daha görmedim. Azılı bir rekabet ortamında kendilerini “Dünyanın en büyük üçüncü tütün şirketi” şeklinde ifade etmiş olmaları da enteresanmış. Ayrıca “Kurumsal Sorumluluk” sayfalarına mutlaka göz atın derim, zehir satmanın cambazlık gibi yan etkileri varmış meğer.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir