2 yıl içinde kafa nakli mümkün olabilecekmiş

kafa-nakli Dünya insanlığı bir araya gelip “Hiçbir insan tarafından asla yapılmaması gereken şeyler” gibi bir liste hazırlayacak olsa, bence kafa nakli olayı bu listenin en tepesinde yer almalı. Hayır sadece insanların Tanrıcılık oynamasına karşıyım diye demiyorum, daha uzun yaşamak adına yapılacak çılgınlıkları ve bu çılgınlıkların doğuracağı sonuçları düşününce dehşete kapıldığım, insanlık adına korktuğum için söylüyorum. Şu anda dünyanın kaymağını yiyen, köpek dişleri büyük azınlığın birkaç yıl daha uzun yaşayabilmek için yaptıkları organ ticareti, hırsızlık eylemleriyle bile başedemiyoruz. Konu belki de ömrü iki üç kat uzatmak olunca bırakın çaresiz insanların vücutlarını çalmayı, gider vücut yetiştirmek üzere insan tarlaları kurarlar. Bakın bunu yaparlar, bilim kurgu filmi sahnesi gibi görünüyor ama gözü dönmüş insanlar şu veya bu şekilde bunu yaparlar. En basitinden kozmetik sektörünü ele alalım, insanların sadece güzel görünmek adına hayvanlara yaptıkları akıl almaz işkenceler ortadayken yaşamı uzatmak adına neler neler yapabileceklerini tahmin etmek zor değil.

Kabul etmekte zorlanıyoruz, hiç ölmeyecek gibi yaşıyor, dünyada olabildiğince çok kalabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak yüzyıllardır asla kendimize ve sevdiklerimize yakıştıramadığımız bu olay bizim doğamızda var. Tıpkı nefes almak, koşmak, çocuk sahibi olmak gibi ölmek de insan olmanın, canlı olmanın bir parçası. Şahsen ben bana biçilen ömürden fazlasını yaşamak istemezdim. Kira kontratınızın dolduğu bir evde büyük bir inatla kalmaya devam etmek gibi. Sizden sonra o eve yerleşecek olan ailenin suyuna, elektriğine hiç hakkınız yokken ortak olmak, onların haklarını gasp etmek gibi. Bu bir tarafa, tıpkı diğer her şeyde olduğu gibi miktarı artan şeyin değeri azaldığı için, kendi adıma uzun ve değersiz bir yaşam yerine kısa ve her saniyesi dolu dolu bir yaşam sürdürmeyi tercih ederim ve inanın Süleyman kadar zengin olsaydım, yemeklerimi altın kaplarda yiyor olsaydım bile yine bu düşünceye sahip olurdum.

The kaynak: http://haber.gazetevatan.com/inanilacak-gibi-degil/550166/41/saglik

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Hakan Bulut dedi ki:

  gözü dönmüş zengin bir insan olsam en yakın arkadaşıma ipneliğine kaçırıp kadın vicudu taktırırdım.. :D

 2. Oğulcan T. dedi ki:

  Okurken şunu farkettim. Yazdıklarınızı düşünürken bile çeşit çeşit fikirler kafada uçuşuyor. Bu kadar acımasız olan insanların neler yapacağını düşünsenize. Bilmiyorum, kafa nakli bir hayli zor görünüyor ama imkansız değil. Olursa da, bir kaç sene içerisinde ‘Başı kopmuş bir ceset bulundu’ haberlerine hazır olalım derim.

 3. Harun dedi ki:

  Daha önce bu tarz şeyler köpekler üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçları olduğu söyleniyor çift başlı köpek falan bir araştırın.

 4. Tuncay dedi ki:

  Yine kendimiz edeceğiz kendimiz bulacağız insanlığın doğasında bu var.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir