Flash XML Accordion Menu

Flash xml acordion menü isminden anlaşılacağı üzere flash ve xml ile hazırlanmış güzel bir component. Aşağıda gördüğünüz örneği buraya sığabilmesi için biraz ufalttım, normalde böyle sıkışık görünmüyor.

Scripti indir: (2.1 Mb)
Download (Rapidshare)
Download (Zshare)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

31 Yorum

 1. Paylaşım ve site hakikaten mükemmel , bu işler oldukça emek isteyen işler ve oldukça fazla emek harcandığı aşikar. caner kardeşim bir sorum olacak dosyaları ftp ye yükledikten sonra yukarıda göründüğü gibi (demo görüntüsü) siteye eklemek için hangi dosyayı nasıl eklemek gerekiyor. xml dosyasından foto link v.b değişiklikleri yaptım , ana sayfamda göstermek istiyorum. Takipcinim… Başarılar

 2. caner kardeşim ekleme işini hallettim gibi ancak scrolling=”no” olduğu halde halen sağ ve alt tarafında scrollbar çıkıyor.

  width=”615″ olarak arttırılınca sadece sağında soluk olarak görünüyor alt kısımda scroll görünmüyor , yapmak istediğim hiçbir yerinde scroll olmaması. Yukarıdaki gibi scroll olmadan nasıl ekleme yapabilirim yardımcı olabilirsen sevinirim.

 3. Caner
  Yazar

  @Mehmet, iframe ile çağırdığın sayfadaki (Accordionv1_update05/deploy/index.html) <body tagında bulunan scroll=”yes” ifadesini kaldırmayı dener misin bakalım düzelecek mi.

 4. mükemmel…  sorun düzeldi.
  Yardım için çok teşekkür ederim Caner kardeşim. Siteni googlede flash slider ararken buldum , tam da nokta atışı yapmışım diyebilirim , zaten birkaç dakikadan sonra ilk işim siteni sık kullanılanlarıma eklemek oldu , oldukça başarılı.

 5. azgute

  Caner , hakikaten web ile uğraşan birinin işine yarayacak çok fazla şey var 🙂 egonomik mekanı biraz geç bulmuşum , oldukça özgün. egonomik.com’un ziyaretçiye anlattığı kadarıyla flash ve grafik tasarımın oldukça sağlam.

 6. Caner selamlar. Bu konu ile ilgili bir sorum daha olacak. Bu slide de bulunan resimleri farklı bir resim yükleme sitesine yükleyip slidede göstermek istiyorum.  Yani bant genişliğimden kullandırmamak için.. xml dosyasında image1.jpg yazan resmi , siteye yüklemek yerine resim yükleme sitesine yükleyip sadece resim linki buraya koymak istiyorum. Kodda nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor. Yardımcı olabilirsen sevinirim.

  <item link=http://www.egonomik.com target=”_top” jpg=”image1.jpg” title=”Diziler-Cizgi Filmler” color=”0x000000″ alphaColor=”0″><![CDATA[Turkiye’nin dizi ve cizgi film deposu…<font color=”#ff7700″> :)</font> :)]]></item>

 7. Caner
  Yazar

  Selamlar Mehmet, şimdi üstünkörü bir baktım kodlara fakat gördüğüm kadarıyla sadece xml içeriğini değiştirerek dışarıdan resim çağırmak mümkün değil. Zaten xml içinde çok fazla bir tanımlama yok, resmi jpg=”image2.jpg” kısmını değiştirerek tanımlıyorsun, bunun haricinde eğer bir dış bağlantıyla resim çağırmak istiyorsan Flash kaynağından düzenleme yapman lazım.

 8. Caner
  Yazar

  Ayrıca şayet çok fazla bir trafiğin olmadan bir kaç resim gösterimiyle bandwith problemi yaşıyorsan bence hostunu bir daha gözden geçirmelisin 🙂

 9. Anladım Caner , bilgi için çok teşekkür ederim… artık resmi değiştirmeden devam… bant alanım 5 gb ancak ayın son birkaç günününde sıkıntı yaşıyorum… sebebini son eklediğim flash menüye bağladım , 11-12 resim var günlük 400-500 tekilde bilmem trafiği etkiler mi , site trafiğim şu an pek iç açıcı değil (böyle hit düşman başına 🙂 ) günlük 400 civarı tekil.. zaten site içeriğinde 360 derece bir dönüş yaptım (bakalım neler olacak) bundan sonra varsa yoksa video. senin tarlandanda baya bir video çekiyorum durağa 🙂

 10. Caner
  Yazar

  Olsun günlük 400 tekil iyidir zaten şu anki içerikle biraz daha fazlasını altyapın kaldırmaz. Mehmet benden sana ufak bir tavsiye hostuna ne kadar ödüyorsun bilmiyorum ama Hostgator‘un shared hosting planlarını incele derim, sınırsız bandwith ve disk alanı için aylık 9$ gibi bir ücret istiyorlar ve 7 gün 24 saat yeni sistemle Türkçe hosting desteği alman mümkün.

   

  Bunun haricinde eğer hit yakalamak veya arama motorları tarafından ciddiye alınmak istiyorsan kullandığın flash içeriklerden vazgeç derim 🙂 Özellikle bu xml galeri hit kaygısı olan sitelerden çok prestijli sitelerde kullanılıyor.

   

  Kolay gelsin 🙂

 11. SEZGİN ŞAHİN

  Hocam, Flash xml acordion menü de width 712 px de kilitlenmiş her ne kdr var so var so = new SWFObject(“preview.swf?keepSelected=t&selectedWindow=0&imageWidth=550&imageHeight=300&sWidth=830&sHeight=300”, “sotester”, “830”, “300”, “7”, “#ffffff”);
  olarak değiştirsemde malesef olmouyor.Yardımcı olabilir misin?

 12. Caner
  Yazar

  Sezgin şu an script bilgisayarımda yok tekrar indirip kurcalamam lazım fakat dışardan ölçü göndermek yerine ana .fla dosyasından değiştirme şansın yok mu? (çalışma dosyası paketin içine dahil miydi onu da hatırlamıyorum gerçi)

 13. Caner selamlar , sonraki yorumunu şimdi gördüm. Şu an kullandığım hosting 1 gb alan ve 5 gb aylık bandwith , yıllık 150 tl , ancak dediğim gibi aylık bant genişiliğinde ay sonu sorunlar oluyor. Önerdiğin yeri bir inceleyim bakalım. Son geçiş yaptığın Turhost dan memnun musun. Bu arada egonomik alexa estiriyor tebrik ederim. Ancak hiç boşlamaya gelmiyor , 1-2 ay site ile ilgilenmeyince hızla gerilere düşüyor , ben son 290.000 ler civarındaydım 1-2 ay elimi sürmedim 400.000 ‘ni gösterdi alexa 🙂 o yüzden ders alındı… tüm egonomikcilere bol selamlar.

 14. SEZGİN ŞAHİN

  hocam, bi kaç sorum olucak. birincisi sadece deploy klasörünü kullanmamız yeterlimi? ikincisi nedense sol tarafta 5px boşluk bırakıyor.bi türlü problemi gideremiorum.

 15. Mert Muhalı

  Script hata veriyor düzgün bir şekilde kullanamıyorum. Boyu 680 olan bir tablom var. bu tabloya tam oturtmak istiyorum fakat büyüdükçe sağa doğru kayma yapıyor çözüm bulamadım. image lerin boyunuda büyülttüm hiç birşekilde olmadı kodu burda
  <script type=”text/javascript”>

  var so = new SWFObject(“Accordion.swf?keepSelected=t&selectedWindow=0&imageWidth=460&imageHeight=307&sWidth=680&sHeight=307”, “”, “680”, “307”, “10”, “#ffffff”);
  so.addParam(“allowFullScreen”, “true”);
  so.write(“flashcontent”);
  </script>
   
  Bu son hali  600 iken sorun yok tabloya tam oturuyor ama 680lik bir tabloda büyükdükçe sağa kayıyor solda bir boşluk oluşuyor.

 16. Burak Akman

  İyi Günler, öncelikle çalışma çok güzel paylaşımdan ötürü teşekkürler. ancak bir sıkıntımız söz konusu malesef türkçe karakter olarak küçük “ı” harfi çıkmamakta acaba bu sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ?

 17. arkadaslar flashta dzenlerken Height 220 werdm normalde boyutları 300 o yüzden üstten alttan bosluk kaldı
  bunu nerden düzeltebilirim ?

 18. script çok güzel elinize sağlık. benim problemim z-index ile ilgili. menu flashın altında kalıyor. z-index değerleriyle ne kadar oynasamda olmadı. mozillada düzgün explorerda altta. kafayı yicem. ii çalışmalar hepinize

 19. sezen t

  ftp de plugins dosyasına attım Flash Acordion XML isimli dosyayı ama wp adime eklentilere gelince etkinleştirmek için böyle bir eklenti çıkmıyor, acaba bir şeyler mi kaçırdım bu eklenti uygulaması değil mi dir, siz nasıl kurulumunu yaptınız arkadaşlar anlatır mısınız banada. teşekkürler

 20. dorukhan

  Arkadaşlar lütfen bana yardım edin flash catalystte yaptığım hiçbir sitenin çözünürlük ayarlarını yapamadım 1024 768 de çalışıyorum çalıştığım çözünürlükte sorun olmuyo ama değiştirdiğimde bozuluyo çözümünü bir türlü bulamadım ..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir