2010 Blog ödülleri başlıyor!


Türkiye’nin blog yazarlarını bağlayan ve bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan tek blog yarışması BÖ! (Blog Ödülleri) için geri sayım başladı. Başvurular 10 Mart 2010 Çarşamba günü kabul edilmeye başlanacak ve blog sahipleri 30 Mart 2010 tarihine kadar ilgili kategorilere başvuruda bulunabilecekler.

Kullanım koşullarına uygun olan ve yarışmaya kabul edilen bloglar için 10-30 Nisan tarihleri arasında bir halk oylaması gerçekleştirilecek. Dereceye giren bloglar 2-6 Mayıs arasında jüri değerlendirmesinden geçecek ve kazananlar 8 Mayıs 2010 tarihinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilecek olan ödül töreniyle açıklanacak.

Blog Ödülleri 2010 kategorileri şöyle:
Aile, İş Dünyası, Gezi, Haber Gündem, Hobi, Kadın, Kültür Sanat, Kişisel, Otomobil, Moda, Spor, Reklam Pazarlama, Teknoloji, Topluluk, Yemek, Windows Live Spaces.

Şahsen eğer başvurursam bu kategoriler arasından Egonomik için hangisinin daha uygun olabileceğine karar veremedim. İlk bakışta “Teknoloji” diyecek gibi oluyorum fakat bu kategori hem içime sinmiyor hem de teknoloji alanında “blog” olmaktan çok portal haline gelmiş, ekipler tarafından idare edilen süper ötesi siteler olduğunu ve bu sitelerin de yarışmaya katılacağını bildiğimden şansımı zorlamayı pek mantıklı bulmuyorum.

Organizatörlere zaman içerisinde yeni kategoriler eklenip eklenmeyeceğini sordum, bakalım eğer olumsuz bir yanıt alırsam şansımı “Kişisel” kategorisinde deneyeceğim sanırım.

Blog ödüllerinin 3 senelik mazisini kulaktan dolma bilgilerle az çok biliyor olsam da, 1 seneden az süredir blog sahibi olan biri olarak (Egonomik 1. yaşını 22 Mart’ta tamamlıyor) bunun benim için yeni bir şey olduğunu söyleyebilirim. Eğer kısmet olursa Egonomik’in “başarılı bir blog” olduğunu böyle bir organizasyon vesilesiyle tescil ettirmeyi gerçekten çok isterim :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir