Mazeretim var, asabiyim ben…


Son bir kaç gündür zaten binbir türlü saçma sapan işle uğraşıp yeterince sinir harbi yaşamamışım gibi bir de şu İsrail illeti çıkıp iyice dellenmeme sebep oldu… Neyse bu konuyla ilgili zaten her yerde binlerce şey yazılıp çiziliyor, şimdilik “su akar yolunu bulur” demek sanırım en mantıklısı.

Sana sesleniyorum ey insanlık; manyak mısın? Yapma etme bak, yıllar yılı bastırılmış bir Hannibal Lecter karakteri ile tanışmak üzeresin… 2012 diyorlar, dünyanın sonu diyorlar, tüm bu uyarılara niye kulak vermiyorsun?.. İnan ben çok meraklı değilim dünyanın sonunu getiren adam olmaya. Herifin biri ordan “Führerim şu kırmızı düğmeye basarsan bütün dünya yok olacak” diyecek, ben de gözünü kırpmadan insan neslini yok eden cani olarak tarihe geçecem (aslında insanlıkla birlikte tarih kavramını da yok etmiş olacağım için bu son cümle biraz mantıksız oldu) bunu mu istiyorsun?..

Neyse, o tiz çınlama sesini duyup, sokakta yakaladığım insanların beynini donuk bakışlar ve kırmızı şarap eşliğinde tüketmek ile sürecek olan insanlığı yok etme isteğimi absorbe eden tek ve güzide kaynak olan sitemle ilgileneyim de biraz relaks olayım. Hayır kendim için değil yeminle insanlık için…

Şöyle güzel bir Umut Sarıkaya karikatürü var mıymış bir bakalım…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir