Terörist İsrail’e destek veren firmaları boykot ediyoruz


Daha önceki boykot eylemlerinde haksız rekabete meydan vermemek için firma ve marka isimlerini açıkca ifade etmeyen Tüketiciler Birliği‘nin birinci ağızdan detaylı açıklaması aşağıdadır:

Terörist İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği ve yardım gemilerimize yaptığı insanlık dışı ve aşağılık saldırılar üzerine, Tüketiciler Birliği önderliğinde daha önce başlatılan “CEPHANE BİZDEN DEĞİL” boykotu artarak devam etmektedir. Tüketiciler Birliği tarafından İsrail milliyetine sahip, İsrail devletinin politikalarına destek veren, bu ülkedeki firmalarla işbirliği içinde olan veya açıkça İsrail silahlı kuvvetlerine fon aktardıklarını açıklamış olan firmalar tespit edilerek, sürekli güncellenecek boykot listesi oluşturulmuştur. Boykot, bu insanlık dışı zulüm bitene veya listedeki firmalar desteklerinden vazgeçerek dünya kamuoyundan özür dileyene kadar kararlılıkla sürdürülecektir.

Konuyla ilgili görüş ve önerileriniz için irtibat bilgisi: e-posta: bilgi@tuketiciler.org
Tel: 0 212 524 82 82

Tüketiciler Birliği’nin konuyla ilgili sayfasına şu adresten, boykot edilen markaların sürekli güncellenen PDF formatlı listesine ise şu adresten ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

 1. UB

  Bence Tüketiciler Birliği’nin bu firmaların “İsrail milliyetine sahip, İsrail devletinin politikalarına destek veren, bu ülkedeki firmalarla işbirliği içinde olan veya açıkça İsrail silahlı kuvvetlerine fon aktardıklarını açıklamış olan” özelliklerini ne zaman ortaya koyduklarını belgeleriyle ve kaynaklarıyla ortaya koymaları gerekiyor.

 2. Ali Korkmaz

  Bence de hiçbir kanıtta gerek yok. İsrail malıysa işim olmaz. Benim vatandaşımı öldüren adamların mallarını bundan sonra ne kullanırım nede kullandırırım.

 3. sa  caner senin bir bardağın vardı geçenlerde istemiştin bir yerlerden coca cola bardağı colayı da çok sevdiğini söylemiştin acaba coca cola yı boykot edecek misin 😀

 4. Caner
  Yazar

  Sapla samanı karıştırmayalım Yunus, evet kolayı seviyorum ama Coca-Cola bağımlısı değilim. Tabi ki boykot edecem etmez miyim 🙂

 5. UB

  @Ali Korkmaz:
  Eğer yazıyı okursan göreceksin ki, sadece İsrail malı değil “İsrail’e destek veren şirketler”in malları ambargo edelim ifadesi de geçiyor. Ben de ne yapıp destek vermişler öğrenmek istiyorum.
  @Ali Korkmaz:
  Mesela Nokia. Finlandiya malı. Bu adamlar ne zaman İsrali’i desteklediklerine dair bir açıklama yapmış, bana sunulmazsa ben niye inanayım ki? Ha sen inanıyorsan bilemem. O zaman aşağıdakilere de inan hazır kanıtsız, sorgusuz sualsiz önüne gelene inanıyorsan:
  Ülker, Microsoft, Google, Egonomik de destek veriyomuş. 😀

 6. Ben Yahudi fanı falan değilim ama söylediklerinize hiç katılamıyorum ne yazık ki.. Yukarıda bahsi geçen markaların Türkiye’de satılan ürünlerinin neredeyse tamamı Türkiye sınırları içinde üretiliyor.. Adamlar gelmişler fabrika açmışlar, dağıtım tesisleri açmışlar, halkın kullanımına sundukları ürünler, dünyanın en kaliteli ürünleri üstelik.. Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme demişler.. Coca Cola tam sayısını bilmiyorum ama yüzlerce plasiyer, yüzlerce dağıtım elemanı çalıştıran bir şirket.. Çalışanların nerdeyse hepsi Türk vatandaşı.. ve bu çalışanlar ben Türk’üm diyen işverenin sunduğu şartlardan çok daha iyi çalışma koşullarına sahipler.. Sosyal hakları tam olarak veriliyor hepsinin.. Ben Türk’üm, ben müslümanım diye geçinen adamlar kendi vatandaşını çiğneye çiğneye biryere gelmeye çalışırken, McDonalds ayın elemanını seçer ekip ruhunu canlandırır ancak biraradayken güçlüyüz olgusunu anlatır çalışanına… Yüzlerce Türk vatandaşı Türk işverenlerin yanında sigortasız biçimde çalıştırılmaktayken adamların her şeyi tamamen kurallara uygun tamamen insan haklarına saygılıdır.. Maaşın her zaman zamanında yatar banka hesabına ne kadar çalıştıysan muhakkak karşılığını alırsın.. Müslümanım diye geçinen adamlar ne mesai ücreti verir ne de çalışanın bir insan olduğunu hatırlar.. Adamlar yüzlerce binlerce Türk vatandaşına iş imkanı sağlarken, iyi yaşam koşulları sunarken ben kalkıp bu adamları düşman yahut terörist olarak göremem kardeşim.. Kazandığı parayı nasıl değerlendireceği onu ilgilendirir.. Ben sen kazandığın parayla ne yapıyorsun diye soruyormuyum sana?? Ya da yukarıdaki şirketlerden biri gelip sana soruyormu kazandığın parayı nasıl değerlendiriyorsun diye…????

 7. kader

  allahım o kardeşlerime yardım et. rüyalarıma giriyorlar bu işkenceler dayanılacak gibi değil. allah yardımcıları olsun. bu israil insan ötesi bir varlık. kendi kanınında boğul İSRAİL.

 8. Birisi

  İyisini üretin kullanalım kardeşim… Hadi biz kullanmadık dünya kullanıyor bu markaları…. Bizimki iğneyle kuyu kazımak ve israil firmalarında çalışan binlerce türk vatandaş var. Ahmet beyin yıllar önce söylediklerine katılıyorum o zaman onlarda türk çalışanlara defol git desin boykot etsin işsizlik ortada… Bizde onlar gibi iyi ürünler üretsek mesela çakallık yapmasak ürettiğimiz zeytinlere bile ayakkabı boyası katıp kendi milletine satan bir ülkeyiz be… Türkü türkten başkası öldüremez gücü yetmez bu gerçek 😉 Rabbim saltanatlarını devirsin israil kahrolsun bitsin dileğimiz bu ama az biraz mantıklı olun…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir