İsrail Mavi Marmara gemisini otel yapmak istiyormuş


Cafesiyaset sitesinin haberine göre Hayfa belediye başkanı Yonah Yahav, savunma bakanlığına bir mektup yazarak Mavi Marmara gemisine el konulmasını ve alıkonulduğu şehir olan Hayfa’ya verilerek yüzen otel olarak turizm amaçlı kullanılmasını istediğini söylemiş. Evet ben de okuyunca aynen öyle düşündüm; yok artık anasının gözü.

Biz heriflerden hala özür dilemelerini bekliyorken adamlar tutup içinde insanlarımızı öldürdükleri gemiye el koyacak üstüne üstlük bir de yüzen otele çevirip turizm amaçlı kullanacaklarmış, şu pişkinliğe bak hele.

Eğer İsrail gemiye el koymaya karar verirse geminin Hayfa kentine verilmesini ve şehrin sahillerinin karşısında bir yüzer otele çevrilmesini istiyorum.

Bence tüm dinlerin bir arada ve işbirliği içinde yaşadığı bir şehir olarak Hayfa, gemiye ev sahipliği yapmaktan memnun olacaktır. Hayfa, geminin uzlaşının ve ümidinin sembolü haline dönüştürülebileceği en uygun şehirdir.

Bu ne tür bir laf cambazlığıdır, bunlar nasıl insanlar, daha doğrusu bunlar insan mı arkadaş ya?..

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

4 Yorum

 1. Kim ne derse desin, rezil olduk ve halende oluyoruz. Bir gemiyi kurtaramadık daha israilden. Helal olsun adamlara. Koydular postalarını. Biz de sahte kabadayılar gibi yağmasakta gürlüyoruz. Böyle iğneleyici açıklamalar olmasa, çoktan bu olay da unutulucaktı. Sağlık olsun. Keser döner sap döner. Belki birgün bizde intikamımızı alabiliriz. Belkide gerçekten güçlü bir devlet olabiliriz. Ne dersiniz? Hoş olmazmı ? 🙂

 2. a.ySn

  @Suat Yorumunuza katılmıyorum. Aksine haksızlığa karşı zulüm görenin yanında olan ekibin kararlılığı ve sağlamlığı hakkında olumlu şeyler düşünüyorum. Bu sadece Türkiye’nin emekleme aşamasında sahip olduğu söz hakkıdır. İlerisini (inşallah) siz düşünün..

 3. @a.ySn ne kararlığından bahsediyorsun. Tavrım hükümete. Ne kadar koyu bir Ak partili olsamda, eğriye eğri demek lazım. Bir kriz yaşadık ve yönetemediler. Sürekli olarak tehditvari açıklamalar yapıldı ama hala gemiyi bile kurtaramadılar. Siz devlet olarak tanıdığınız bir devletin, otoritesini hiçe sayarak, emrivaki bir şekilde yardım ulaştırmaya çalışırsanız, o devlet her ne kadar güçsüz ve pasif olsada, karşı koyar. Bugün terörü nemalandıran devletler güneydoğuda insan hakları ihlalleri yapıldığını söylüyor. Ne kadar yalan olsada, yarın bir yardım pakedini, hükümeti hiçe sayarak Diyarbakıra ulaştırmaya çalışsalar biz ne yapardık. Buyrun biz hak ihlali yapıyoruz haklısınız. Devam edin bırakınmı derdik? Hiç sanmıyorum.
  İsraile yapılan yardım hareketi, neresinden bakarsanız bakın bir fiyaskodur. En basit örneğini vereyim. İsrail gibi çevresine ölüm saçan bir ülkeye, çat kapı, izinsiz bir yardım götürmek isteniyorsa, bebek ve çocukların o gemide ne işi var. Sonra o çocuklar ölürse, kusura bakmayın ama hesabını kendiniz verirsiniz. İsrail değil.

 4. a.ySn

  İnsanlar ne denli değişik düşünebiliyor 🙂 Bütün düşüncelerinize saygı gösteriyorum ancak bir çoğuna katılmadığımı belirteyim.
  Saygılar..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir