Yazın serinleten, kışın içinizi ısıtan USB aparat


Öyle bir USB alet düşünün ki siz bilgisayar başında otururken o kahvenizi ısıtsın veya kolanızı soğuk tutsun. Bilgisayar başında eriyip gittiğimiz şu günlerde buz gibi bir kolaya eminim kimse hayır demeyecektir. Ya da kışın; kahvenizin sürekli sıcak kalmasını sağlayan bir bilgisayar aparatınız olduğunu düşünün. İşte bu alet tam da bu işe yarıyor; kışın sıcak, yazın soğuk içecekler.

Bu tür zihnisinir icatları şimdiye kadar hep soğutucu veya ısıtıcı olarak ayrı ayrı satılırdı, bu alet sayesinde ise içeceğinizin 133 °C’ye kadar sıcak veya -59 °C’ye kadar soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışında 29.95$‘a satılan cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmadığı hakkında bir bilgimiz yok ancak dilerseniz The Desktop Cup Warmer And Cooler isimli bu mucizevi alet hakkında detaylı bilgilere şu adresten ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

  1. Güzel alet 🙂 Ama anakartı yakmasın?.. Ne kadar akım çekiyor acaba? Bir arkadaş, dizüstüsüne usb ile çalışan fan taktığı zaman bilgisayarının daha fazla ısındığını söylemişti de, ondan dedim.

  2. Atom

    Bu usb de iyice aldı başını gidiyor , şey varmıdır mesela bu bel bantları oluyo hani böyle titreşiyo filan oturdun yerden göbekdeki yağları yakıyo eritiyo, malüm çok zaman geçiriyoz pc başında bu tarz bişeyin usb den çalışanı filan yapılsa harbi satar baya , bu fikri bi değerlendirmek lazım bence.

  3. Mustafa

    Açıklamada hata var…
    Bu cihaz 133°Fahrenheit – 56°C a kadar sıcak tutarken, 59°Fahrenheit – 15°C a kadar soğuk tutabilir. Tabi bu ısılar da oda sıcaklığının çok üzeri ve altındadır. Bence yeterli ısılardır. Yine de doğru bilgilendirmekte fayda var…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir