Hayatımda gördüğüm en korkunç fırtına bulutları


Bu olay Finlandiya Helsinki’de yaşanmış. Daha doğrusu adamlar böyle bir şeye şahit olmuşlar ve görünen o ki hayatta kalmışlar. Şahsen bu bulutların aynı hızla üzerime geldiklerini görseydim tamam derdim, buraya kadarmış. Benim için o saatten sonra ne alacağım yeni telefonun, ne vapurdan martılara simit atmanın falan bir anlamı kalmazdı. Bu nedir ya kıyamet gibi, indıpendıns dey gibi.

Meteorolojiden anlayan birileri şu olayı açıklayabilirlerse kendilerine gerçekten minnettar kalırım. Böyle bir şey gerçekten olabilir mi? Güzel memleketimizde olma ihtimali var mıdır? Kendilerini gördüğümüz an yapılacak en akıllıca iş arkadaşımıza “hadi ben kaçtım hacı” deyip beton binalara doğru depar atmak mıdır?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

6 Yorum

 1. Murat ALABACAK

  en mantıklısı en yakın binaya kaçmak senin sözünle ‘en yakın beton binaya depar  atmak’ 😀

 2. 0:50 – 0:53 arasında kuşların kaçışması gerçekmiş izlenimi veriyor. Ayrıca 1:00’dan itibaren mavi şortlu arkadaşın böyle bir durumda bile dengesiz dengesiz çekim yapması, “yahu ne adamlar var, dünya batsa umrunda olmayacak, oooh rahata, keyfe bak, bu ne rahatlık, bu ne bohemlik” dedirtiyor.

  • Caner
   Yazar

   Evet aynen ben de o kuşlardan yola çıkarak gerçek olabileceğini düşündüm. Çeken de bi elemandan ziyade mobese kamerası gibi bişey sanırım.

 3. ufuk

  Bu gerçek ben bu kadar karanlık olmasada benzerini yaşadım yaklaşık 10 yıl önce kocaeli de ve bunun yağdırdığı yağmuru görmek istemezsiniz 😀

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir