Laptop soğutucusunda devrim


Geçen kış bu makina sayesinde odun-kömür masraflarından acaip tasarruf ettik, ailecek benim çalıştığım odada toplandık süper biçimde ısındık. Hastalananlarımız makinayı havluya sarıp beline koydu, tüpümüz bitti yemeği onun üzerinde pişirdik. Yani amacının dışında kullandığımız her alanda süper fayda sağladık.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

23 Yorum

 1. Pesimist

  halbuki ne umutlarla almıştın (((:  bulabilirsem şu alianware makinelerden tutturayım diyorum ya inş.

 2. Caner
  Yazar

  Valla sorma ya aldığıma alacağıma bin kere pişman oldum. Her şeyi iyi hoş ama şu ısınma problemi harbiden çok fena can sıkıcı, soranlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.

 3. Tüm eksilerini müspet manada değerlendirmeyi başarmışsınız 😀 En son aldığınız HP nasıl? Bir ASUS kullanıcısı olarak, tavsiye edebilirim. HP sanki her an patlamaya hazır bombaymış gibi geliyor bana. Tasarım konusunda güzel ama ASUS da doğru model tercih edildiğinde bir o kadar iyi performanslı oluyor.

 4. delileo

  Oy madımak… Ya bu bilgisayarın aynısından bende de vardı (veya belki bir alt modeli, ama tasarım aynı), bir de bazen masa bulamazsam mecburen dizimin üstünde çalışıyordum. Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor… Anılarım depreşti, tüylerim diken diken oldu bak! Almayın kardeşim, çok daha ucuza daha verimli çalışan elektrik sobaları, ne bileyim, elektrikli battaniyeler falan var paranıza kıymayın yazık etmeyin diyor yazıya aynen katılıyorum.

 5. UB

  Bir önceki bilgisayarım HP’ydi, 12inçlik tabletlerdendi ve AMD işlemciliydi. Oyuna girince 104 dereceyi görmüşlüğüm vardı. 😀 Kışın benim odada da pek soba yanmazdı.

  Sonuç: HP almayın demiyorum ama alacağınız bilgisayarın havalandırma düzenini, işlemcisinin ısınma sorunu olup olmadığını ve bu tarz şeyleri araştırmakta fayda var.

 6. Caner
  Yazar

  Yok Umut dediler bana, alma dediler, çok ısınıyor dediler kulak asmadım. “Isınıyo da hepsi de ısınmıyordur herhalde” dedim aha da sonuç ortada. Ben şu dakikadan sonra soranlara almayın diyorum abi 🙂

 7. :))) Olaya pişisik bakımdan yaklaşma tarzına mı güleyim, Spesifik olarak özetleyişine mi güleyim, freudçu yaklaşımına mı güleyim. nalamadım gitti. Senin çocukluğuna inmek lazım.
  Neyse bu arada ben yeni acer aldım. Bu işi iyi bilen bir mühendis arkadaşım tavsiyesiyle. İnanılmaz memnunum. Isınmayı boş verdim, Daha fan sesi duymadım. Turboboost süper bir olaymış. kesinlikle tavsiye ederim.

 8. Caner
  Yazar

  Ben mühendis arkadaşa mühendis arkadaş demem, mühendis arkadaş bana bu makinayı almadan önce tavsiyede bulunmadıkça abi 🙂

 9. Emektar olmuş Laptop’unu kullanmaktan aşınmış Mause‘larınla birlikte günün birinde çıldırıp muhtemel en üst katlarda oturduğunu tahmin ettiğim dairenin penceresinden “Yeteeerrr!” nidalarıyla atacağını tahmin ediyorum. Zira mause fetişisti olan birinden bunu beklemek mümkün.

 10. Ben de laptop almayı planlıyorum kafamda sadece iki seçenek var sony vaio ve toshiba. Bu markalar iyi mi deneyiminiz var mı? ya da tavsiye ettiğiniz bir marka vs. bilgilendirirseniz sevinirim…

 11. asie sultan

  evet maalesef hp öyle yegenimde var tutuşacak diye idareli kullanıyor 🙂 ben deLL kullanıyorum serin serin :))))

 12. kardeş ayıp ettin bir sıkıntın olursa kaynağından bilgi alır sana veririz. Biz ne güne duruyoruz.
  Bu arada dün pagespeed 100 çıktı sitebilgide nasıl bir hostingse resmen coşmuş :))

 13. Ahmet

  Konu Turhost’dan açılmışken ben bir soru sorayım 🙂

  Turhost’dan herhangi bir siteyi başka host’a aktardığın oldumu? ut8 karakter setini hatalı kaydediyor başka host’a taşıdığın zaman sorun çıkarabiliyor.

  Ben kendi sitemi Turhost’a aktardığım zaman farkettim, durumu bildirdim epey uğraştılar sonra sunucu ayarlarında değişiklik yaptıkları takdirde diğer sitelerde etkilenir diye müdahele etmediler.

  Sen bu şekilde bir sorun yaşadınmı Caner?

  • Caner
   Yazar

   Valla ben daha önce bu tür bir sorun yaşamadım Ahmet, yani Turhost’ta bulunan herhangi bir siteyi başka bir hosta taşımadım. Biraz talihsiz bir durum olmuş seninkisi ama çözümsüz gibi durmuyor.

 14. Ahmet

  Bende bir sorun yaşamadım aslında, webmaster sitem olduğu için içeriği tekrar girince hatalar düzeldi (zaten 2-3 sayfa içerik var).
  Sorunun kaynağını araştırınca yukarıda bahsettiğim neden çıktı ortaya.
  Ben kendi adıma çok memnunum turhost’dan ancak müşteriye host almak açısından cesaretimi kırdı bu olay.
  O nedenle sana sorayım dedim 🙂

 15. Serkan

  Ben SAMSUNG laptop kullanıyorum ve her türlü tavsiye ediyorum. Isınma problemi yok. Hız desen fevkalade 🙂

 16. Ramak kalmıştı bu makineyi almama iyi ki kredi kartında sorun çıkmış 🙂 Resmen aşık olmuştum bir kaç ay önce HP’nin sektörden çekilmesi de ayrı bir hoşluk oldu tabi.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir