“Şimdi orduya katılabilirsin”


Doğru söze ne hacet.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

13 Yorum

 1. Caner
  Yazar

  Yani “asker olmak için fikirlerin ve iradenden arınmak zorundasın, sana ne söylenirse onu yapar sadece emirlere uyarsın“. Benim anladığım bu.

 2. Bende resme ve sana katılıyorum Caner günümüzdeki askeri mantık bu ve ilerde insanları robotlaştırmaktan vazgeçerek robotları insanlandırmaya başlayacaklardır.

 3. Düne kadar asker milletiz, teroristi gebert, vatan borcu, o şimdi asker diye davul zurna çalınıyordu. Son zamanlarda moda olan “laf söyleyim, ucu orduya gitsin”i her yerde görüyoruz. Bu bilinçli değildir muhakkak ama artık genel bir psikoloji haline geldi. 4 yıl önce de askerlik saçmaydı, 6 yıl önce de mantıksızlıklarla doluydu. Ama askerlik şimdi “artık” batıyor sanırım… Birileri eminim paylaşacak, beğenecektir.

 4. Caner
  Yazar

  Evet 4 yıl önce de, 6 yıl önce de saçmaydı ama o zaman bunu dile getiremezdin çünkü korkardın. Senin “moda” diye gördüğün şey bana göre demokrasinin gelişimi. Ne olsaydı yani ömür billah askerden korksa mıydık?

   

  Madem eğitimcisin olaylara “askeri yıpratmaya çalışıyorlar” cıların perspektifinden çık bir de öbür taraflardan bak. Akıl mantık sahibi hangi insan asli görevi vatanını, canını korumak olan bir kurumu yıpratmaya çalışır?

 5. Eğitimci değilim, tatildeyim 🙂 Ben uzun yıllardır askerliğin profesyonelleşmesinden yana fikirlere sahibim. Ömrünün baharında gencecik beyinleri, tam iş-aş isteyeceği bir zamanda alıp, presten geçirip sorgusuz itaat eden bireyler haline getiren bir mekanizmadır bahsettiğimiz. O konuda sorun yok, sorunum dile getirilenlerin zamanlamasıyla (moda olan bu) ilgiliydi. Onun sebebi de daha önce korkmanmış sanırım. Şimdi korkuların üzerine gitme zamanı. 🙂

 6. @Mehmet Katrancıoğlu eminim söylediklerinin ne amaca hizmet ettiğini veya ne için sarf edildiğini kendin de bilmiyorsundur. Konudan neler çıkarttın şaşırıyorum gerçekten. Üst kısımda alt tarafı bir resim ki resmin de nerde çekildiği meçhul hemen Türk askerine getirmişsin lafı. Bence sen millete moda diye laf sokuşturmaya çalışacağına önce insanların fikirlerini dinlemeyi öğren. Damdan düşer gibi sen moda diye askere saldırıyorsun tarzı hitaplarla bu ülkede ben domakratım demenin de bir özelliği kalmadı hocam yemiyoruz artık 😉

 7. @Mehmet Katrancıoğlu ya komik olmaya çalışıyorsun ya da söyleyebilecek hiçbir sözün olmadığı için bu saçma yorumu yazdığını düşünüyorum. Baya yol katetmişsin yanlız eskiden boş cümleler kuruyordun şimdi hiç olmazsa kalabalık yapmıyorsun 😉

 8. Gerçekten de askerde aklın, mantığın, düşüncelerin yada önerilerin hiçbir işe yaramıyor. Ne soran olur, ne kaideye alan. En iyisi evde bırakmak.
  Nasılsa ne denirse onu yapmak zorundasın. Ne düşündüğünün pek önemi yoktur.

 9. hidayet

  ordumuz olmazsa olmazlarımızdan dır.bunu unutmamak gerek.DEVLET BİN YIL BESLER ORDUSUNU 1 AY İÇİN…kesinlikle sanmayın bu pkk denilen illet şeyle asker olmadan polis baş edebilsin.bunu düşünmek bile çok mantıksız…O YÜZDEN ARKADAŞLAR LÜTFEN ORMUZU YIPRATMAYALIM…TÜRK MİLLETİ ORDUSUNA ORDU TÜRK MİLLETİNE EMANETTİR…SAYGILAR…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir