İstanbul gece uzaydan böyle görünüyormuş


Hollanda’lı astronot André Kuipers tarafından çekilip sosyal medyada paylaşılmış bir görüntü. Kimilerine göre ışık kirliliği, kimilerine göre güzel bir enstantane. Benim ise aklımdan “ulan elin Hollandasının bile astronotu var ya” cümlesi geçiyor.

The Kaynak:
http://www.flickr.com/photos/astro_andre/6928093758/in/photostream

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

8 Yorum

 1. Sergen

  Byzantium, Constantinopel, Istanbul. Historisch kruispunt tussen Midden-Oosten en Europa, tussen islamitische en christelijke wereld en tussen Middellandse en Zwarte zee.

  Byzantium, Constantinople, Istanbul. Historic crossroads between the Middle East and Europe, between Islamic and Christian world and between Mediterranean and Black Sea.

  yazıyı çevircek biri varmı ? Bizans’la karadeniz,akdeniz ne alaka onu çözemedim?

 2. Caner
  Yazar

  “Bizans, Konstantinopolis, İstanbul. İslam ve Hıristiyan dünyası arasında ve Akdeniz ve Karadeniz arasında Orta Doğu ve Avrupa arasında tarihi bir kavşak.”

  diyor Google Translate.

 3. Cihan Aziz

  bu fotografı çeken astronot felan  değil,uzaydanda çekilmemiş ; bu fotograf istanbul safir den çatı katındaki havalandırmaları kontrol eden teknisyen tarafından çekilmş zannmca 😛 (şair burda safirin yüksekliğine sesleniyor) astronot olsa bile sanki uzay mekiniği istanbulun üzerine yanaştrmşta dur şurdan bi fotoğraf çekyim burdan  yörüngeye kaçarz demiş sanki. ulan ne üfürdüm be. hayır  o değilde fotoğraf uzay mekiğinden olsa o antenimsi kanatlar olmaz hiç öyle uzay mekiği görmedim e o kanatlar daha cok uyuduya benzyıor uydularda goruyorz o kanatları, astronotunda uyduda takılacak hali yok bilidğim kadaryla uydulara adamda cıkarmıolar (şair fotografın feyklıgıne deyınıyor ama sıkıyor) adfsgh

 4. Onur

  Sİzin aklınızdan geçen doğrudur,yerindedir.Biz ancak aramızda dedikodu yaparız,dizi muhabbeti yaparız.

 5. KOPUZ

  bilginize;

  daha çok karadenizi çekmiş
  görüntü Türkiyemizi tersten çektiğinden pek anlaşılmıyor başta ama istanbul ortalardaki ışık kümesinin en bol olduğu yer ve izmir,ankara hatta atina bile farkediliyor

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir