Siz hiç gerçek Pokemon gördünüz mü? (Glaucus Atlanticus)


Arkadaş bu ne güzel bir hayvandır böyle ya, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi mübarek. Latince ismi “Glaucus Atlanticus” imiş, bir çeşit deniz salyangozuymuş, yer yer deniz ejderi (sea dragon) diye çağrıldığı da oluyormuş. Mevlam bunu gördüğü her canlıyı yiyen şerefsiz Çinlilerden saklamış olacak ki çok şükür türünün canlı örneklerini görebiliyoruz.

Nerden buluruz ki bunlardan?

Detaylı bilgi için: http://tr.wikipedia.org/wiki/Glaucus_atlanticus

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

19 Yorum

 1. kadirrrrr

  Küçükken legolar vardı. Arı ve sinekleri zar zor yakalar o legoların içine hapsederdik. Sonra pokemon diyerek yere atardık 😀 Hayvancağızlar ya uçar kaçardı , yada havasızlıktan ölmüş olarak kalırdı 😀 Hey gidi günler hey 😀 Hayvana gelince Allah’ın yarattığı en güzel canlılardan birisi bence. Lama gibi tükürme terbiyesizliği falan yoksa güzel hayvan :d

 2. kadirrrrr

  Çinlilerden bende hiç hoşlanmam. Birincisi bir türk olarak, Uygur Türkler’ine yapılan zulüm ve baskılardan kaynaklanıyor. Tarihi düşmanlarımızdan birisi 🙂 İkinci sebep dünyada ne kadar canlı varsa hepsini yiyorlar galiba 🙂 Hayvanlarından en sevmediği millet Çinlilerdir emin ol ..

 3. Caner
  Yazar

  Yok ya ben düşmanlık beslemiyorum da o pisliklerinden, köpek yemelerinden hazzetmiyorum. Din iman yok heriflerde, pisler ya.

 4. topuktopuk

  Yaratığı gözüm pek tutmadı böle küçük canlılardan kelebeklerle tırtılları severim bi 🙂

  Çinlileride severim.Neden?çünkü savaşı sevmiyorlar.O yıllarda o kadar savaş ola dursun.Adamlar kalkıp dünyanın en buyuk duvarını örüyolar.Ne sabır ne güç ne barışçıl bir davranış. 🙂
  O zamanlarki çinlileri severim yani 🙂 Ama bugünkü nesilleri pek sevmem : 44 milyon kadın kayıp :S..  :O

 5. kadirrrrr

  “topuktopuk” çinliler barış için o duvarı örmüyorlar, döt korkusundan örüyorlar 🙂 Duvarı örmeseler Türkler gelip hepsini öpecek çünki 🙂 Ama duvarıda aştık şükür o zamanalar.

 6. Salih Ulu

  Azıcık biyoloji okumuş birisi olaraktan (4 + 4,5 Yıl) Latince isimlendirmelerde ikinci isimler yani tür ismi küçük harfle başlar..
  Yani Glaucus Atlanticus değil, Glaucus atlanticus.
                                                                                 Bir dost…

 7. Murat Verdigil

  Hani Mercedes & BMW & Audi vb. birkaç markanın daha atıştığı ünlü bir reklam vardı ya. Ondan beri ilk defa bir reklam bu kadar etkileyiciydi. Süper gerçekten.

 8. serkan

  hayran oldum ne güzelmiş su ejderhası gibi birazda büyük olsa doğanın zenginliklerinden yaratılmış diyecem ama insanlar doğanın zenginliklerini hep kendine saklıyo

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir