Zekamatik.com’dan gelen oyuncaklarım


Eğer yakın bir gelecekte herhangi bir gazetenin 3. sayfasında “Cinnet geçiren wep mastır komşularını katletti” başlıklı bir habere ve altında vesikalık resmime rastlarsanız bilin ki sorumlusu Zekamatik.com‘dur. Sağolsunlar, biri şu biri de şu olmak üzere bana iki adet zeka oyuncağı gönderdiler ve son bir kaç gündür sayelerinde sinir krizleri geçiriyorum.

Sabır sınayan bu güzide oyuncakların olayı şuymuş, eski Çin imparatorları çocuklarının gelişimleri için bilge kişilere emir buyurup bu oyuncakları tasarlatıyorlarmış. İyiki o dönemlerde çocuk olup bu oyuncaklarla sınanmamışım yoksa imparator babam gerizekalı olduğumu düşünürmüş.

Zafira isimli oyuncağın normalde sahip olması gereken şekil şu iken:

benim iki günlük uğraştan sonra ulaşabildiğim nokta şu:

varın gerisini siz düşünün.

Rubik küp falan bunların yanında halt etsin, o derece. “Ben yaparım la, ne var ki” diyen delikanlı varsa beri gelsin.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

19 Yorum

  1. Muhammet

    Üç boyutlu analiz yeteneğim iyidir. Gözünü kapattığında bir şeyi her ayrıntısıyla üç boyutlu hayal edip, zihninde arkasını önünü vs. döndürebiliyorsan bunu çözmen rahat olur. Tırast mi. 🙂 

  2. Esat Tanören

    bir ara bizim burda kışın satış dükkanları kuruluyor, yıl başı zamanı. Bir dakka yeniden başlayacağım bu çok gerizekalı bir cümle oldu. Bizim burada yılbaşı zamanında küçük alışveriş dükkanları kuruluyor, (şimdi oldu) bunlardan bir tanesinde geçen sene bir kaç saat 10 tane kadarını denedim, sadece denedim, garip olan satan adamlar da bazılarını yapamıyor, bazılarını çözmüşler tık tık hallediyorlar, bir tane de satın aldım, bir kare kutu içinde çeşitli şekillerde tahtalar ile doldurmaya çalışıyorsunuz, bir de bunları 3D formlar halinde, küp, dikdörtgen küp falan böyle ektsra şeyler yapıyorsunuz. Ben muvaffak olamadım, benim 5 yaşındaki oğlan bir süre zorladı, sıkıldı, sonra bir gün baktım dökmüş halıya takır takır yapıyor, bir de varyasyon keşfetmiş kağıttaki gibi değil başka şekilde de dolduruyor kutuyu, sıyırdım. O gün bugün sıyrıkım, böyle.

  3. Bilgehan

    Bunlar elinize ulaştığında dağınık mı oluyor yoksa toplu mu? Demek istediğim biz birşeyler gönderelim ne de olsa vatandaş “Ben yapamıyorum herhalde” diye düşünür demesinler. 🙂

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir