Obama, başbakanımız ile konuşurken neden beyzbol sopası tutuyor?


Beyaz Saray’da beyzbol sopasının ne işi olduğunu geçtim, böyle bir kareyi Beyaz Sarayın resmi sitesinde “Başkan Barack Obama Oval Ofiste Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüyor” açıklamasıyla günün fotoğrafı olarak yayınlamak (2. resim) ne tür bir amaca hizmet ediyor olabilir onu düşünüyorum.

Evet bir çok insan telefonla konuşurken çeşitli şeylerle uğraşır ama bu olay genellikle boş bir kağıda anlamsız şekiller çizmekten öteye gitmez. Beyzbol sopası nedir anasını satayım?

Amerikalılar siyaset konusunda hayatlarının hiçbir kademesinde olmadığı kadar titiz davranan insanlar. Politikacıların, hele hele başkanlarının giydiği pantolonun renk tonundan ayakkabılarının parlaklık derecesine kadar tüm detayları ruh hastası gibi ince eleyip sık dokuyorlar. Haliyle bu resmin orda bulunmasınının da mutlaka bir amacı var.

Bence danışmanları Obama’yı “Başkanım Türkler bu resmi görünce ‘O sopayı alır…’ şeklinde başlayan cümleler kurarlar, gelin etmeyin” diye uyarmalıydı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

17 Yorum

 1. Muhammet

  bence tam oğlunun beyzbol maçına giderken bizim başbakan aramış, görüşme bittikten sonra da obama şu cümleyi kurmuştur:
  “hey dostum lanet olsun! yine oğlumun beyzbol maçını kaçırdım!”

 2. gevv

  terbiyesizlik resmen tamamen bilinçli olarak yapılmış saçma sapan bir şey ne kadar manyak olmuşlar ki böyle senaryolar düşünüyor, uyguluyorlar

 3. Salih

  Bu resmi görünce aklıma İsmet Paşa’nın alçak koltuk hikayesi geldi .Ne kadar şerefsiz insanlar bunlar ..

 4. ilhami

  Bide şöyle düşünün telefonda Suriye konusunu konuşuyorlar. Yani obama bizim için bir şey değil bir vururuz giderler gibisinden bir mesaj veriyor olabilir.

 5. kralizasyon

  Beyzbol oynuyordu belki Beyaz Sarayın bahçesinde arkadaşlarla aniden telefon geldi ve sopayla koştu adam. Olamaz mı? Olabiiliiiiirrr. 😀

 6. murat

  terbiyesizlik olduğuna katılıyorum. obamanın Türkiye’ye ve onun Başbakanına verdiği değeri ve mesajı yansıtıyor. çok acınası bir fotograf. halen yakınalım güçlü devlet olduk diye. bu resim bile acizliğimizi kanıtlıyor.
  @caner; emin ol biz bu resmi görünce, o sopayı alıp…. yapmayız.
  resmi görünce önce yutkunuruz, ardından bir daha yutkunuruz. en sonunda ise unutur gideriz. bundan öncekileri unuttuğumuz gibi?

 7. Bilgehan

  Bence konuşulmaya değer bir şey yok ortada. Elinde ne olursa olsun veya neyi ima ederse etsin, işin laf ola beri gele kısmıdır bu. Bırakalım onun bunun elindekini. Önemli olan bizim elimizde ne var. Gözgöre göre ülkemizin güneyinde bir kürdistan kuruyorlar.

 8. Serpico

  Yuh canım yani, evham yapıyorsun sen de Caner.
  Bence gayet, “Hem politik konuları konuşuyor hem de ne kadar rahat takılıyor. Yok böyle başkan. Adam amma col, relax.” havası için bu fotoğrafı yayınlamışlar.
  Seni de bıraksak Amerika’yı fethedersin yani Caner.

 9. ismail

  Ben tamamen farklı yorumlarım… 1 Bu resmi kim ne amaçla çekmiş. 2 Hadi çektin veya çektirdin internet ortamına nasıl yüklenmiş. 3 Hadi onu da geçtim telefonda Türkiye Başbakanı ile görüşdüğü nerden çıktı.(Ben Barack Obama bu resmi Türkiye başbakanı ile görüşürken çektirdim lütfen farklı yorumlamayın mı demiş?). Anlayan varsa beri gelsin…

 10. topuk topuk

  başka sopasını tutsa dahamı iyiydi 😀 ?
  bence başbakan fıkra anlatmasından krkuyo 🙂 telefonu parçalamaya ahzır 🙂
  malum : http://www.youtube.com/watch?v=59svFrq70X0

 11. Onur

  Gerçekler acıdır!! O sopa yıllardır vardı aslında elinde.Sadece şuanda somut olarak görüyoruz bunu.İlla sopa görmemiz de gerekmiyor.Herşey ortada.Bize de elimize patlamış mısırı alıp filmi izlemek düşer. Şuanda Suriye gibi ülkelerin başına gelenler yakın zamanda bizim de başımıza geldiğinde o zaman film bitmiş olur 😉

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir