Bilgisayarınızda ışık hızıyla arama yapmanızı sağlayan program


Programımızın ismi Everything. Kendileri “Ulan madem bilgisayarda bu kadar hızlı arama yapılabilen bir teknik vardı, neden Microsoft sürekli onu dizine ekle bunu dizine ekle deyip duruyor?” şeklinde merak içerisinde kalmamı sağlayan mucizevi bir program. 500 GB‘lık C sürücümde herhangi bir dosyayı, klasörü veya belli başlı bir uzantıyı bulup listelemesi 1 saniye bile sürmüyor. Aslında siz daha arama terimini yazarken eşleşen sonuçları aynı anda listeliyor, üstelik ne can sıkıcı dizine ekleme olayı var ne de hatalı sonuç döndürme.

Her kesimden tüm bilgisayar kullanıcılarının elinin altında bulunması gerektiğini düşündüğüm program hakkında daha fazla bilgi almak için şu adresi, indirip hemen kullanmaya başlamak için ise şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

8 Yorum

 1. Aşkın

  deli hızlı sonuç veriyor 🙂 Hotkey atayabilmek de başka bir güzellik olmuş.
  süpermiş.
  bilgi için teşekkürler.

  • Caner
   Yazar

   Bu kadar hazırcı olmak iyi değil Can. Küçücük bir program bu, özellik listesinin linkini de verdim bir zahmet kurup bakabilirsin.

 2. rnbio

  Program tavsiyesi çin teşekkür ederim.
  Ben birşeyi çözemedim. Program bilgisayarımdaki harddisc’leri mükemmel bir şekilde tarıyor. Fakat ağ üzerinde bulunan ortak depolama alanlarında bunu kullanabilmemiz mümkün mü?

 3. Gökhan Çancılar

  Bu hızda bir arama için öncelikle bir indeksleme işlemi yapıyor olması olası. Google Desktop Search gibi. Onun dışında sihirli bir yöntem yok, standart HDD’lerin de okuma hızları belli.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir