Uyarı: Birileri ismimi kullanarak dolandırıcılık yapıyor


Bugün sitenin iletişim formu aracılığıyla gönderilen “Tamam, istediğiniz ücret karşılığı sitemi size satmayı kabul ediyorum” temalı bir e-posta ile haberim oldu. Birileri çeşitli webmaster forumlarında “caneroncel” ve “egonomik” isimlerini kullanarak ayrıca egonomik.com’un sahibi olduklarını söyleyerek insanları dolandırmaya çalışıyormuş. kurumsal-egonomik@hotmail.com gibi MSN adresleri üzerinden insanlarla iletişime geçiyorlarmış.

r10.net, webmastersitesi.com, fuub.net ve benzeri hiçbir webmaster forumuna kayıtlı değilim. Kimseyle bu gibi platformlar üzerinden iletişim kurmuyor, alışveriş yapmıyorum.

adreslerinden başka hiçbir mail adresi kullanmıyorum. Benim veya bu sitenin ismini referans olarak kullanarak sizinle ticaret yapmak isteyenlere kesinlikle itibar göstermeyin, para göndermeyin, site şifreleriniz gibi özel bilgilerinizi paylaşmayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

 1. Muhammet

  Abi o adam senin ismini kullanarak bir kızı tavlamış olsaydı, bu kız da sana iletişim mesajından “bir saat sonraki buluşmaya geliyorsun değil mi?” deseydi durum ne olurdu ? İşletildiğini mi düşünürdün, dolandırıldığını mı, sadece isminle bile birilerini tavlayabildiğini mi ? Biliyorum saçma bir soru oldu. Webmaster kim, sosyal olmak kim. 🙂

 2. Muhammet

  Webmaster olmayı sosyal olmaya tercih ederim. Hiç anlamıyorum ya, elalem dışarıda gece gündüz gezince, insanların içine karışınca ne oluyor ? Bir kod yazmak daha zevkli geliyor bana. Yani ne bileyim, en azından kafayı çalıştırdığımı düşünüyor mutlu oluyorum. 🙂 Keşke birileri de çıkıp beni bu şekilde dolandırsa. Valla gururlanırım ya, koskocaman güzel sitem var derim, insanlar benim gibi olmak istiyor adımı kullanıyor derim havalara girerim. 🙂

  ( Bu arada şu en ünlü fantastik vampir karakteri …. Dracula nın adını bilen var mı ? 🙂 )

 3. Muhammet

  Caner bence bu senin yeterince büyük bir siten olduğunu gösteriyor bence. İnsanlar güveniyor
   birileri senin adına dolandırıcılık yapıyor. 😀
  Yalnız bu uyarı önemli bir uyarı, sitenin bir köşesine sabitle bence.

 4. anadolu

  ya böyle şerefsizler her yerde var ki.
  bu ülkede, hakim, doktor, avukat, para, tarihi eser, ilaç, kıyma vs vs vs binbir türlü şeyin sahtesi çıkmış.
  senin sahteler gecikmiş bile caner kardeşim 🙂

 5. cerezlerim

  kınıyorum bu tür hareketlerde bulunanları dostum..siber saldırılar ülkemiz bazında evet tehdit olarak algılanmaktadır.. ancak yasal mı gayri yasal mı nasıl karar verebiliriz.. tabi ki etik kurallara uyulup uyulmadığına göre değerlendirilebilir arkadaşlar..

  siber saldırı olgusunun ülkemiz bazında ne kadar önemsendiğini ve siber ordu kurmamıza kadar geçen süreci makalemde ifade etmeye çalıştım..

  Uluslararası çaptaki siber suç oranlarının Norton firmasının araştırmasını yansıttığım yazımda anlattım.. umarım faydalanabilirsiniz çok teşekkürler..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir