Yardımsever Egonomik okurlarına bir çağrım var


Adamlar şöyle bir alet yapmışlar: Güçlü motoruyla kar kış, yağmur çamur demeden tüm zorlu koşullarda hareket edebilen, merdiven çıkıp inebilen, tabiri caizse 4×4 bir tekerlekli sandalye üretmişler. Yani gönlü doğada kalan engelli dostlarımızın derdine bir nebze olsun derman olabilecek nitelikte. Tank Sandalye (Tank Chair) ismini verdikleri alet hakkında detaylı bilgiyi şu adresten alabilirsiniz.

Şimdi ben diyorum ki, acaba bir şekilde bunlardan bir tane satın alarak, engelli dostlarımızdan birine hediye edecek kadar yardımsever olabilir miyiz? Kaç para olduğunu bilmiyorum, üreticilerine bir e-posta göndererek fiyatını ve yardımcı olup olamayacaklarını sordum, henüz yanıt gelmedi ama şunu biliyorum ki sitemizin ziyaretçileri arasında gayet varlıklı kimseler, ajanslar, gazeteciler var. Yani onların da katkılarıyla üstesinden gelinemeyecek bir olay değil.

Ne dersiniz yapabilir miyiz? Bir insanın hayatında fark yaratabilecek, isimsiz kahramanları olabilecek güçte miyiz? Bu konuda olumsuz da olsa fikirlerinizi paylaşmanızı, diğer sosyal, politik, eğlencelik konulara gösterdiğiniz gibi buna da ilgi göstermenizi, insanlığımıza olan inancımı yitirmemek adına rica ediyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

16 Yorum

 1. ahmet

  Maliyetinin yüksek olacağını düşünüyorum ama köy şartlarında yaşayan bir gazi’ye çok uygun olur bence.

 2. Ali

  Aslında getirtmek yerine burada yapılabilir aynısı çok daha uygun maliyetlere. Üniversiteler ile konuşulup malzemeyi yardımlarla tedarik etmek kaydıyla yaptırılabilir hem bu şekilde öğrencilerinde katkısı olmuş olur.

 3. Bilgehan

  Ne kardarmış fiyatı, belli oldu mu? Ahmet arkadalımıza ben de katılıyorum. Bir gazimize hediye edilebilir…

 4. Mert Kahveci

  Oldukça yararlı olur, ama diyelim ki satın aldık; peki kime vereceğiz ? Yani kime gideceğini bilmeden pek katılım olmaz taraftarıyım, herkes “o kişinin sahiden ihtiyacı var mı ?” kafasında olur.

 5. Caner
  Yazar

  Fiyat konusunda henüz dönüş yapmadılar, bekliyorum.

  Verecek birilerini mutlaka buluruz, gerekirse bu konuarlaa ilgili yardım kuruluşlarına danışırız yeter ki alabilelim.

 6. mehmet

  bu konuda da kendi çapımda bende yardım etmek isterim caner belki bu kadar yüksek tutarlı birşey olmasa bile bizimde çorbada tuzumuz olsun isteriz. 

  İyi akşamlar…

 7. Mehmet

  Konuyu somutlaştırmak adına benden 50 Tl çalışır. Şu an canımı acıtmadan, bütçemi sarsmadan ve düşünmeden ayırabileceğim meblağ bu.

 8. Mehmet Demiray

  50TL 
  Bu olmasa bile engelliler için başka bir şey düşünülebilir hayatlarını kolaylaştırabilecek. Ama bu olsun 🙂

 9. Mehmet Adem Karadaş

  Arkadaşlar ben Nevşehir den Mehmet Adem Karadaş, çok yakında paletli merdiven çıkabilen akülü sandalye imalatımız çok uygun fiyata piyasaya sürülecektir. Soru, bilgi ve görüşleriniz için facebook Nevşehir Engelliler Platformu na veya karmaksan_ukrayna@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir