Dünyanın en tehlikeli yürüyüş yolu: Huashan Parkuru (Çin)


Dünyanın en tehlikeli yürüyüş parkuru” olarak ün yapan bu mekan Çin’in en popüler turistik yerlerinden biriymiş. Baya baya canınızı iki üç zincir ve ömrünü tamamladığı her halinden belli olan ahşap bir köprüye emanet ediyorsunuz. Her yıl bir çok ölümlü kazaya neden olmasına rağmen insanlar hala akın akın ziyaret etmeye devam ediyorlarmış.

Akıllı işi değil azizim, ayağın toprağa yakın olacak ben bunu bilir bunu söylerim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

 1. Kadir

  Yok  yok sen  yükseklik  korkunu yenmek  için bu tür  resimlere bakıyorsun anladım  seni. İyide  başkanım başlıkta neden  belirtmiyorsun yükseklik korkusu  olanlar  bakmasın  diye.  100%  +18. Bakarken bile  yüreğim ağzıma  geldi 😀

 2. nurkan

  yükseklik korkusu bende had safhada var. biraz araştırdım yenmeye çalıştım ama nafile sanırım benim seviyemde akrafobiye sahip birinin sadece olayı sadece psikolojik değil. zaten yükseğe çıkınca başı dönmüyor insan dengesine güvenemiyor ki bu da beyincikle ilgili yani psikolojik değil baya donanımdan kaynaklanıyor. sizi bilmiyorum ama ben bu korkumu yenmek için çıktığım yerlerden emekleyerek geri dönmekten bıktım o yüzden yenebileceğimi sanmıyorum artık.

 3. Kakarotto

  Resimlere bakarken ömrüm kısaldı resmen. Orada olsam zaten kalpten giderdim. 
  Yok yok ne yapıp ne edip, dünyadaki yüksek yerleri bombalarla alçaltmamız lazım. Eşit bir dünya istiyorum. 🙂

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir