Küçük şeyler dünyayı değiştirir: “Give a Little Love”


if you give a little love you can get a little love of your own
Tam Türkçeye nasıl çevrilir bilemiyorum ama “Eğer küçük bir sevgi verirseniz o sevgi döner dolaşır sizi bulur” diyelim.

Kalpleri yumuşatan çok güzel bir video.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

 1. adanalı

  Arabaya geçiş hakkı tanıma her zaman olmasada, diğerleri güzel ülkemde her zaman olan şeyler. Hatta daha fazlası.

 2. kralizasyon

  Yaşadığım olaylar üzerine bir de bu videoyu izleyince koydu bana. Ben insanların kötülüklerine bile iyi karşılık verirken adamlar benim iyiliklerime kötü karşılık veriyorlar. En iyisi yalnız olmak, yalnzı takılmak, yalnız yaşamak.

 3. ahmettatar

  Salya sümük ağlattı beni vallaha.. Çok duygulandım.. Sonunda ingilizc love your neighbor as yourself diyor ya komşunu kendin gibi sev diye mathew falan yazıyor altında incilden mi bir pasaj yoksa tevrattan mı acaba..?

 4. ahmettatar

  Caner evet incildenmiş bende o gece baktım googledan.. Hasanın verdiği linkteki video da güzel cidden ama @adanalı nın böyle şeyler hergün oluyor güzel ülkemde yorumu kafamı kurcaladı ikinci videoyu da izleyince.. Ben en son etraftan herhangi birşeyde yardım edilmesine karşı çıkmadığım zaman 6-7 sene önceydi diye hatırlıyorum.. Bir ara böbrek çalan adamlar vardı ya ortalıkta.. O adamların yüzünden 2 yıl sokakta maymunun teki olmama rağmen gülücükler atan kızlara güvenip bakamadım soğuk bakışlarla çatık kaşlarla dolaştım dı iki sene.. O şerefsizlerin yüzünden bu videolardaki gibi yardım girişimlerinin hepsini art niyetli olarak değerlendirdim çekilin be falan dedim yanıma yaklaşanlara.. Sonrasında o tedirginliği attım atmasına üzerimden ama.. Bir güvensizlik duygusu hep kaldı içimde.. Güvenemiyorsun ki kimseye adamlar tavuk taze görünsün diye çamaşır suyuna batırıp çıkartıyorlarmış bayat tavuğu.. Böyle bir devirde nasıl güveneceksin ki sokakta yürüyen tanımadığın insanlara.. Hadi güvenmek bir tarafa ben yardım aldım ya da almadım ben yardım edeyim diyorum insanlara böyle videolardaki gibi küçük yardımlar yapmak benim hep içimden geliyor ama etraftaki insanlar yahut o yardım etmeyi düşündüğüm insan yanlış anlar diye ben çekiniyorum bu defa da.. Öyle kafamdan geçiriyorum ama yürüyüp uzaklaşıyorum her defasında karışma Ahmet diyerek kendi kendime.. Bunun böyle olması içime sinmiyor ama değiştiremiyorum ne yazık ki bu durumu..

 5. Caner
  Yazar

  @Seyhan Yüksel güzel yapmışlar. Yaşlı kadın da yemeği paylaşacak diye beklerken sonun o şekilde bağlanması hoş olmuş 🙂

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir