Dünyanın en “derin” web sitesi

thedeepestsite-screenshot Borjomi isimli ecnebi bir kaynak suyu markası “Biz suyumuzu o kadar derinden çıkarıyoruz ki akıllara zarar” mantığından hareketle ilginç bir web sitesi hazırlamış. Thedeepestsite.com isimli bu site kullanıcılarından farelerinin tekerleğini kullanarak sayfanın en altına inmelerini / inmek için mücadele vermelerini bekliyor.

Şöyle biraz uğraştım da 275 metreye kadar anca sabredebildim. Hani saniyede 60 cm hız limiti koymamış olsalar biraz daha cebelleşirdim ama manyak mıyım, işim gücüm var.

Sonuç olarak her ne kadar dünyanın en gereksiz sitesini yapmış olsalar da buraya yazmaya değer bulduğuma göre amaçlarına çoktan ulaşmışlar. Ha bir de: Allah belanı versin MSI GE70 kere, sana bu saçma sapan ömür törpüsü klavyeyi takanların beyinlerine turp sıkayım. Yazmak istediğim bir sürü şey var, içimde fırtınalar kopuyor ama resmen hevesimi kırıyorsun.

Neyse siteye girip denemek isterseniz Firebug neyin kullanıp hile yapmayın, yazıktır adamlar o kadar emek vermiş.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

17 Yorum

 1. Ozan

  Macbook’umun trackpad’i ile bile bu kadar zorlandım farenin topuyla çevir çevir uğraşanlara sesleniyorum; kendinize eziyet etmeyin, sadece bakıp çıkın, yine de siz biliniz. :))

 2. kralizasyon

  Ya tamam güzel düşünmüşlerde çok abartmışlar yahu. Hızını alamayıp Granit’e kadar inen var mıdır acaba? 😀

 3. alihan

  fikir güzel ama görsel açıdan pek inandırıcı değil.Sürekli aynı arka plan tekrar edip duruyor 🙂

 4. Murat ALABACAK

  aslında çok basit kodlanmış yeaa, adres çubuğuna javascript:RE_INIT( METRENİZ ) yazınca istediğiniz metreye gidiveriyo 😀

  javascript dosyasından buldum hehe 😀

 5. Ozan

  Şu an rekor bende sanırım 😀 http://thelionkingx.blogspot.com/2013/01/thedeepestsitecom-dunyann-en-derin.html#.UQqK1qXHWQ0 1890 M ile Suya ulaşmış durumdayım kanıtım da var 😀

 6. Ayhan Aydoğan

  Bu suyu gürcistan’dayken almıştım, hatta dönüştede yanımda 2-3 tane daha fazladan getirmiştim. Suyun tadı gerçekten farklı, normal bir su ile alakası yok. Daha çok soda gibi ama çok değişik, farklı bir tadı var.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir