Gecenizi geçirmek istemeyeceğiniz türden bir otel: Hotel Del Salto

Kolombiya’nın ünlü Tequendama Şelaleleri yakınlarında bulunan Hotel Del Salto isimli bu otel neredeyse bir asır önce, 1924 yılında turistik amaçla inşa edilmiş. Yapıldığı dönemde modern sayılabilecek bir mimariye ve ilgi çekici bir konuma sahip olacak ki 1990 yılına kadar misafir ağırlamaya devam etmiş. Zamanla, yakınlarında bulunan şelalelerin de katkılarıyla olsa gerek dış görünüşünde ürpertici değişiklikler olmaya başlamış. 1990 yılına gelindiğinde insanlar artık bu otelin perili olduğuna inanmaya başlamışlar.

Günümüzde yine turistik amaçlarla ziyaret edilen bir cazibe merkezi olmaya devam ediyormuş ancak insanlar bu sefer içinden çok dışında bulunmayı tercih ediyorlarmış. Olur da bir gün yolunuz Kolombiya’ya düşerse bütün ilginizi purolara neyin vermeyin, arada Tequendama Şelalelerine gidip şu otelin yanında iki poz resim de çekilin.

hotel-del-salto-1 hotel-del-salto-2 hotel-del-salto-3 hotel-del-salto-4 hotel-del-salto-5 hotel-del-salto-6 hotel-del-salto-7 hotel-del-salto-8 hotel-del-salto-9 hotel-del-salto-10

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

  1. ahmettatar

    Hayır neresi ürperetici bu otelin görüntüsünün anlamadım ki biraz bakımsız kalmış biraz yosun tutmuş.. Bizim boyacı Adnan abiyle çırağı Mehmet var onlar bi elden geçirdimi restorasyon babında.. Tertemiz..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir