Umut Sarıkaya – Ünlüleri Instagram’a Kilitlemek

umut-sarikaya-unluleri-instagrama-kilitlemek
Tıpkı diğer sosyal görgüsüzlük kanalları gibi Instagram illetine de hiç bulaşmamış olduğum için mutluyum. Öyle ama, eskiden “Bakın ne kadar güzelim, bakın ne kadar eğleniyorum, bakın köpeğim ne kadar tatlı, bakın profitörül yiyorum, bakın bu boncuğu nerde buldum” diye ilgi toplamaya çalışmak en azından bizim toplumumuzda pek hoş karşılanmazdı. Şimdi ise bu konuda resmen birbirimizle yarışıyoruz ve kimseler de bu durumdan şikayetçi görünmüyor. Tüm bunlar bir tarafa, millet o kadar şeyi nasıl takip ediyor anlamıyorum. Ben bir Tivittır’la, bir Feysbuk’la başedemiyorum, elalem sosyal medyada varlık gösterebilmek için resmen mesai harcıyor, baya ciddi ciddi ilgilenip üzerinde duruyor. Ben mi yaşlandım, kafam mı kaldırmıyor artık bilemedim ki.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

 1. Oğuzhan Uçan

  Aynen Ai ya Millet o kadar sosyal medya sitelerinde nasıl vakit harçıyor anlamıyorum yada biz çok asosyaliz 🙂

 2. Selman S.

  Şimdi sen buradan bu tarz eleştiriler yaptıkça bizlerde eyvallah yaşa haklısın yozlaştık vs. vs. diye destekliyoruz da genede eleştirdiğin her şeyi bizlerde yapıyoruz bu çağın insanı olarak beğenilmek takdir edilmek görülmek bir numaralı saplantımız olduğundan bu tarz oluşumlar daha uzun süre insanları kendine çekecektir. (yapıyoruz ediyoruz dedim katılmayan varsa tekil şahıs kullandığımı varsaysın)

 3. yılmaz tek

  canercim aslında herkes herşeyin farkında, değilse bile çok saf biridir uğraşmaya değmez. farkında oldukları şey aslında yapılan kuru “artizliğin” sadece kendini tatminden ileri gelmesi, yani temelde kaç kişinin onu takip ettiğinin önemi bile yok. boş bir ekrana kendi resmini yükleyip, ne kadar güzel çıkmışım diye monitörü öpenlerde var.

  hani geleneksel olarak birşey var, yediğin içtiğin konuşulmaz diye. bırak yediğini konuşmayı resmini çekiyorlar, korkarım birkaç sene sonra da helada p.kunu çekip, “z.ctigim p.k :P” safhasına geliriz.

  yine de sonuç olarak şunu düşünüyorum, aman insanlar kendilerini nasıl mutlu hissediyorlarsa öyle yapsınlar.
  hayat kısa.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir