Önünüzde İsrail’i yok edecek kırmızı bir düğme olsaydı, basar mıydınız?

Sinirli bir insanım. Gözüm karardığı zaman kendimi asla kontrol edemiyorum. Hassas olduğum konularda can damarıma basıldığı zaman karşımdaki kişi babamın oğlu olsa tanımam. Bu yüzden olsa gerek yüce Mevlam bana herhangi bir şekilde devlet yönetimi kademesinde vazife üstlenemeyeceğim bir kader çizmiş. Kendi halimde, gayet pasif biçimde web siteleri tasarlıyorum. Aksi halde hem kendi sonumu hem de bana bağlı olan insanların sonunu getirecek acımasız kararları hiç düşünmeden alırdım.

Dünyanın kötü huylu kanser tümörü İsrail ile yatıp, gayrı meşru, vatansız, kanı bozuk, lanetlenmiş İsrail ile kalktığımız şu günlerde aklımdan sürekli bu düşünce geçiyor. Önümde bu Allah’ın belası ülkeyi yok edecek kırmızı bir düğme olsaydı, o düğmeye basmadan önce Tel Aviv sahillerinde her şeyden habersiz kumdan kaleler yapan çocukları, kendi ülkesinin katliamlarını protesto ettikleri için gözaltına alınan İsraillileri veya yeni doğan koğuşlarındaki bebekleri bir an için olsun düşünüp tereddüt eder miydim diye. Etmezdim lan, yemin ediyorum etmezdim.

Filistinli anneleri öldürmeliyiz, hepsinin soyunu kurutmalıyız” diyen milletvekilleri olan bir ülkeyi, kendi düşünceleri ışığında yok etmek, soylarını kurutmak haksızlık olmasa gerek. Varsın tarih beni gelmiş geçmiş en kötü insan olarak kayıtlara geçirsin, varsın insanlar “Ama sen öyle yaparsan onlardan ne farkın kalır bik bik bik” diye hümanizm dersleri vermeye çalışsınlar. Onlardan farkım kalmamasına, İsrail’den daha zalim olarak anılmaya ben razıyım arkadaş. Onlar için nasıl ki Filistinli çocuklar yaşamayı hak etmiyorsa benim için de onlar dünyanın oksijeninin tüketmeyi hak etmiyorlar.

Hayatım boyunca hiç kimseden veya hiçbir şeyden bu kadar nefret etmedim. Yüzlerce insanı öldürüp bir de üstüne “Kendimizi savunuyoruz. Sizin ülkenize roket atılsaydı siz ne yapardınız?” diye açıklama yapıyorlar, aptal, gerizekalı, cahil insanları da bu saçmalıklara inandırıyorlar ya, damarlarımdaki kanın kaynayıp köpürdüğünü hissediyorum. Kimsenin “Be orospu çocukları sizin o topraklarda ne işiniz var? Evlerine girip tecavüz ettiğiniz, çoluk çocuk demeden katlettiğiniz insanlar kendilerini de mi savunmasınlar?” diye sormayacağından, sorsa bile ciddiye alınmayacağından o kadar eminler ki, bu bana içerisinde yaşadığım dünyanın gerçek olup olmadığını sorgulatıyor.

Bir de “Filistin topraklarını sattı ya, oh iyi oluyor. Zaten bize de ihanet etmişlerdi” diyen yaratıklar var. Yaşanan bunca şeyin üzerine bu tür cümleler kurabilenleri insan sıfatıyla karşıma alıp konuşmayı bütün benliğimle reddediyorum. Benim nezdimde onların yeri yeryüzünden bir an önce silinmesi gereken İsrail’in ve İsrailoğullarının yanı.

Ne söylesem içim soğumuyor arkadaş. O kırmızı düğmeyi bulursanız bana da haber verin, işi fiiliyata dökelim el birliğiyle basalım. Belki biz de yok oluruz ancak en azından dünyanın cerahatını akıtıp temizlemiş olarak, huzur içinde yok oluruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

37 Yorum

 1. Ali

  Nasıl ki, sen bir gemide veya hanede bulunsan, seninle beraber dokuz masum ile bir cani var. O gemiyi gark (batırma) ve o haneyi ihrak etmeye (yakmaya) çalışan bir adamın ne derece zulmettiğini bilirsin. Ve zalimliğini, semavata işittirecek derecede bağıracaksın. Hatta bir tek masum dokuz cani olsa, yine o gemi hiçbir kanun-u adaletle batırılmaz. (Risale-i Nur. Mektubat, Sayfa 254)

  Düşüncelerini çok uç buluyorum.”her şeyden habersiz kumdan kaleler yapan çocukları, kendi ülkesinin katliamlarını protesto ettikleri için gözaltına alınan İsraillileri veya yeni doğan koğuşlarındaki bebekleri bir an için olsun düşünüp tereddüt eder miydim diye. Etmezdim lan, yemin ediyorum etmezdim.” bu cümleyi kurabilen insan zalimdir, böyle bir zihniyette İsrail zihniyetinden farksızdır. Olayları muhakeme edebildiğini düşünüyorum. Umarım ne demek istediğimi anlar hatanı düzeltirsin.

 2. Caner
  Yazar

  İnsanlık dersi vermeyin arkadaşlar. Siz bulduğunuz her fırsatta insanlık dersi vermeye, yumuşak başlı davranmaya bu kadar hevesli olduğunuz için ben değil gerçek zalimler zulme devam ediyorlar. Ya bir şeyler yapın ya da yapamadığı için feryat eden insanlara “Sus” demeyin.

 3. Ali

  Feryat etmek bu değildir işte. Kimsenin sana sus dediği de yok. Ama İsrail in soyu kurusun, tüm yahudileri katledelim beyanları yapmak öyle kolay birşey değil. Sen Yahudi soykırımında haksız yere binbir zulümle ölen insanların tekinin hesabını nasıl vereceksin. Üzülmek sadece din kardeşine üzülmekle bitmiyor. Tüm insalığa üzüleceksin. İsrail’lilerin değil, bu zulme alkış tutan yahudi veya değil herkesin allah belasını versin demelisin.

 4. musti

  Dünyada nedense sadece Müslümanlar barış , ateşkes vs. istemek zorunda kalıyor…
  Yahudilerin ne kadar aşağı olduğunu Kur’an da bile yazıyor.Kıyamete yakın çoluk çocuk ayırt etmeden (her ne yapmışlarsa) insanlığın onları katledeceği yazıyor.Bunu Natenyahu şerefsizine söylediklerinde “Kur-an da ki Müslümanlar Gelsin de Öyle Düşünürüz” diyor.Bu bizim ne kadar uyutulup , uykuda katledilmemizden zerre çekinmediklerini gösteren bir cümledir.Mahkeme işe yaramıyor BM ABD AB Arap Krallıkları bi boka yaramadı bu zamana kadar artık ne olmasını istiyorsunuz ? Ya biz ölücez ya onlar bunun başka bir yanı kalmadı artık.

 5. melih

  Ne gariptir ki ben de dualarımda bu şekilde yalvarıyorum rabbime. Eğer hepimiz her şeyden önce insanlık barış vs. diyorsak bana göre bunların soyu kurumadan başka türlü huzur yok insanlığa.

 6. Caner
  Yazar

  Yukarıda Allah var Ali, senin bile şu anda “Yahudi soykırımı” diye sözünü ettiğin olayda Yahudiler ölen diğer 70 küsür milyon insan arasında azınlıktadır. Bu olayı onlarca yıl beyinlere çaka çaka Yahudi soykırımı olarak hatırlanır hale getirdiler ve insanların içlerine suçluluk duygusu yerleştirdiler. Konuşma biçimine bir bak, sen mi ben mi öldürdük Yahudileri? Neden onlar hakkında konuşurken sürekli çok dikkatli olmak zorundayız? Neden şu anda dünyanın görüp görebileceği en büyük zulmü yaparlarken bile ben beslediğim nefreti dile getiremiyorum? “Ama öyle de olmaz yazık şimdi suçsuz günahsızlar var aralarında” diye uyarılıyorum? Filistin’de yok mu suçsuz günahsız insanlar?

  Ayrıca ben neden binbir zulümle ölen Yahudilerin tekinin hesabını vermek zorunda kalayım? Eğer o tür bir hesap vermek zorunda kalsaydım Polonyalıların, çingenelerin veya geri kalan 50 milyon insanın hesabını vermeyi tercih ederdim.

  Sadece bu bile sistemin kendisini koruma biçimini ortaya koyuyor ve vicdan, din, iman maskesi arkasından bana ulaşan bu ses inan ki duygularımı zerre etkilemiyor.

  • emre cem elevis

   Soyle dusun: Bir devlet geliyor tum aileni katlediyor arkadaslarini dostlarini herkesi. Hayatta kalan azinlik nasil bir halde olur ; dusun bir , sana bunlari yapsalar daga cikmazmisin ? savas acmaz misin ? birisi ailenin tamamani olduren katleden hatta sabun yapan adam hakkinda kayitsiz konussa ne yaparsin ? hasretle aniyoruz falan dese ? birazicik empati yap ve at gozluklerinden siyril lutfen, yahudiler kotudur diye oyle sert bir imaj belirlemizsin ki ; irklarin kotu olmadigini her irkta iyi ve kotunun oldugu gercegini unutuyorsun . Yahudiler kotu degildir , Turklerde iyi degildir , bir irka soya iyi yada kotu diyemezsin . Son olarak Israil`e gittim , 3 hafta kaldim hatta . Yahudiler hakkinda bildigini dusunduklerin medyaya yansiyan %1 lik kisim ve bana hic yamuk yapan olmadi orda, Turklerden daha az paracılardı emin ol , cimriliklerini falan da gormedim cesme yada bodrumdaki taksicilerden hediyelik esyacilardan restorantlardan daha az uckagit yaptilar , yaptiklarini sanmiyorum hatta.

   • Caner
    Yazar

    Soyle dusun: Bir devlet geliyor tum aileni katlediyor arkadaslarini dostlarini herkesi.
    Evet düşünüyorum tabiki, böylesi zıvanadan çıkmama neden olan şey de bu zaten. Ayrıca benim Yahudiler hakkındaki kanaatlerim medyaya dayanmıyor, üç gün boyunca gördüğüm şeylerden yola çıkmıyorum. Tarih okuyorum, adamların tarihlerini ve dünya üzerindeki etkilerini kitaplar üzerinden öğreniyorum. Sizlere de tavsiye ederim arkadaşlar.

    Yahudileri savunmaya ne kadar da meraklıymışız yav. Adamlar melek aslında melek, ben saçmalıyorum.

    • emre cem elevis

     Bak unutuyorsun ,gecistiriyorsun, yahudiler ne kadar kotuyse ,Turklerde okadar kotu , kac tane yahudi gordun hayatinda ,pardon ama kac tanesi ile tanistin medyadan gorduklerin disinda hic birsey bilmiyorsun degilmi yahudiler hakkinda ? hadi onu gectim , disaridan bize senin yahudilere baktigin gibi baktiklarinin farkindasin degil mi ? pis Turkler diye , 3.cu dunya ulkesiyiz diye. Suan senin yaptigin seyin zencileri kolelestirilmesini desteklemekten hicbir farki yok Turkleri ustun goruyorsun ve bunun icin adam oldurmeye koskaca bir ulusu yok etmeye hazir oldugunu soyluyorsun tek soyleyecegim sey umarim dunyada senin gibi dusunen ve bunlari yapmaya gucu olan kimse yoktur …

     • Caner
      Yazar

      Ayrıca benim Yahudiler hakkındaki kanaatlerim medyaya dayanmıyor, üç gün boyunca gördüğüm şeylerden yola çıkmıyorum. Tarih okuyorum, adamların tarihlerini ve dünya üzerindeki etkilerini kitaplar üzerinden öğreniyorum. Sizlere de tavsiye ederim arkadaşlar.

      Sen insanlar hakkında benden daha peşin yargılısın güzel kardeşim. Yaptığın şeyin adı da kusura bakmazsan demagoji. Ben hayatımın herhangi bir kademesinde herhangi bir ırkı bir diğerinden üstün görmüş değilim ki zaten bu benim inancıma aykırı. Ayrıca Çeçenim, Kafkas asıllıyım.

      Zenciler konusuna falan hiç girmiyorum ve tekrar ediyorum, benim bildiğini sandığın kanaatlerim asla medyaya dayanmıyor. Ben okumayı tercih ediyorum ve yazılarımda sıkça bahsi geçen, Ford otomobillerinin mucidi Henry Ford’un Beynelmilel Yahudi isimli eserini başlangıç olarak tavsiye ediyorum. Hatta aklı çalışan insanlar Tevrat’a da bakabilirler, orada yazılanlar bile kalan herkesi dehşete düşürmek için yeterli bence.

     • Yobaz Adam

      OHAAAAAAAAAA!!!! Yavaş ol yavaş.
      Konuyu çarpıtarak acıtasyon yapmaya çalışma. Cümleler her ağızdan farklı çıkar
      Şimdiye kadar türklerin mabed , hastane, medrese bombaladığını duymadım bu yüzden Eşit tutma. Laf oyunu yapmaya çalışma…

   • alanur

    Arkadaş iki tane yaudi görmüş yahıdiler iyi tribine girmiş filistinede gidip görseydi keşke acaba ne düşünürdü o zaman.

 7. Oğuzhan

  Kusura bakma abi ama hem sitende yahudi bir kuruluşun reklamını yapıyorsun hemde böyle kelimeler sarfediyorsun,bana hiç samimi gelmedi…

  • YILMAZ BAŞARA

   Yahudi kuruluşun reklamını yapan Google Adsense. Yazının içeriğine göre Google Adsense otomatik olarak reklam yayınlar sayfalarda. Yazıda “Yahudi, İsrail vb.” kelimeler geçtiği için reklam olarak Yahudi firması çıkmış.

  • Yobaz Adam

   Ona adsense deniyor.
   Site sahipleri reklam gelirleriyle websitesini barındırma ücretlerini karşılar. Suyla çalışmıyor sonuçta giderleri bu yolla ödüyor.(damacana bile 7TL)
   Çalışma sistemi sayfanın içinde geçen belirli başlı kelimeler le alakalı reklamları sayfaya gelen ziyaretçilere göstermek.

   • Oğuzhan

    Merak etme adsenseyi ve işleyişini biliyorum benim kastım sitenin footer’ında (sitenin en alt kısmı) bulunan Wix ile site kur
    siteye girersen siteyi israillilerin kurduğunu görürsün

 8. emre

  Ilk once bir anlasalim senin bahsettigin sey bir ulkeyi ulusu(spesifik olmak gerekirse israili) yok etmek tabir-i caizse kirmizi dugmeye basmak israilde yasayan her insani oldurmek degilmi?

 9. Usluer

  “Ama sen öyle yaparsan İsrail’den ne farkın kalır?” diyen insanların vicdanına hayran aldım doğrusu. Gazze’deki kafası dağılmış el kadar bebekleri görmeyip İsrail’i savunacak insanları görmek de varmış kaderde.

 10. eyyubi

  burada israili savunanlar illa cocugu annesi babasi veya bir akrabası, onlarin bombalariyla paramparça olmasıni mi bekliyorlar acaba…

 11. musti

  dediğim gibi barışı sadece biz istiyoruz yahudilerin barış istediği falan yok.filistinden sonraki hedef ırak-türkiye . vadedilmiş topraklar ıvır zıvır falan neyse yahudinin tanımı şudur :
  yahudi ; kendini herkesten üstün yaratılmış olmasına ve herkesin onların kölesi olduğuna inanan , (yahudiler hariç) her türlü zulmü yapmaktan çekinmeyen , kıyametten sonraki yahova krallığının kurulacağına inandığı için medyayı elegeçirip insanlığa her türlü ahlaksızlığı aşılayarak kıyameti yakınlaştırmaya çalışan , Allah tarafından lanetlenen aşağılık pisliklerdir.

  şeytanın bir sözü var hangi ayet olduğunu hatırlamıyorum kendiniz araştırırsınız. “ben insanlara hayvanların kulaklarını kesmesini emredeceğim , yaradılanı değiştirmeyi öğreteceğim”

  kök hücre kulaklardan alınan bir şeydir ve tohumlarla ehrtürlü oynayan ülkelerin başında israil vardır. tevrat okumanız bile yeterlidir bunlardan tiksinmeniz için.

  kötülük kanında olan bir kavmin iyi olduğuna inandırmaya çalışmayın bize

 12. Mert.Aydo

  .”her şeyden habersiz kumdan kaleler yapan çocukları, kendi ülkesinin katliamlarını protesto ettikleri için gözaltına alınan İsraillileri veya yeni doğan koğuşlarındaki bebekleri bir an için olsun düşünüp tereddüt eder miydim diye. Etmezdim lan, yemin ediyorum etmezdim.” bu cümleyi kurabiliyorsan benim gözümde İsrail ‘den farksızsın. İsrail yahudisi de aynı cümleyi kuruyor ve yapıyor sende. Aranızda bir fark göremiyorum.

 13. mesut akcan

  “Ama sen öyle yaparsan İsrail’den ne farkın kalır?” diyenler demek istiyor ki
  “biri yanağına bir tokat atarsa ona tokat atma, diğer yanağını uzat” (bu sözün nerde geçtiğini bilen bilir)

 14. selim sirci

  belki yanlış anlaşılacak ama konu buraya geldiği için söylüyorum. zamanında turist rehberliği yaptığım için çok yahudi gördüm ve başımdan geçen bir anıyı paylaşayım 2001 yılda ürgüp gezisinde rehberdim otobüs yolda arıza yaptı ve şirketten bir başka otobüs istedik herkes dışarı çıktı ve yakınlarda bir çay bahçesinde beklemeye başladık 2 yahudi genç kadın inanılmaz tepki gösterdiler küfürler şöförün üstüne yürümeler bağırmalar çağırmalar ben yeni otobüs geldiğinde bile kadınları henüz sakinleştirebilmiş değildim. düşünsenize evinizden kilometrelerce uzaktasınız ve otobüs yarım saat geç kalacak diye dünyayı yıkıyorsunuz. bence büyük cesaret dünyanın öteki ucunda kültürünü adetlerini bilmediğiniz bir yerde bunu yapabilir misiniz? ben yapmam hindistanda saatlerce aç susuz taşıt beklediğim oldu ama sadece homurdanabildim. orada şunu düşündüm sadece demek ki burada normal bu olaylar. kısacası yahudiler kendi kanından olmayan herkesi aşağı görürler ve onlara hizmet etmek zorunda olduğunuza inanırlar.

  İsraile gelince israil bir din devletidir. yani israili yahudilikten bağımsız düşünmeyin. Gazzede ölen dört insandan biri çocuksa ve dünya bu katliamı canlı yayında izliyorsa canerin büyük bir kırmızı düğme hayal etmesi sizi rahatsız etmemeli. Diğer yandan ona buna boykot kararı alıp facebookta dua paylaşarak filistine destek verenlere de bir lafım olacak oy verdiğiniz hükümetten bu konuda hiçbir talepte bulunmama da hükümete bu konuda yüklenenlere karşı hükümeti savunmak da riyakarlıktır.

 15. ahmettatar

  İsrail’i yahut fanatik yahudileri yahut onların yaptıklarını savunacak, söylediklerinin ve yaptıklarının akla mantığa sığacak şeyler olduğunu söyleyecek değilim… Saldırganlığı yahut taşkınlıkları asla tasvip etmediğimi herkes bilir… Cezalandırma konusunda ne kadar gaddar olduğumu da herkes az çok bilir.. Lakin İsrail hükümetinin attığı adımları, bağnaz yahudilerin savundukları fikirleri gördüğümde cehalet kelimesinin anlamını farketmiş oluyorum o kadar cahiller ki mantıklı düşünmekten tamamen yoksun olduklarını düşünüyorum ve acıdığım için kızamıyor cezalandırmak isteyemiyorum bile.. Onların eğitilmesi gerektiğini düşünüyorum… Bunu öyle dışarıdan söylemlerle yapamayacağımızı onların cehaletini yok edebilmemiz için bir şekilde içlerine sızmamız gerektiğini düşünüyorum… Bence İsrail halkı ve askerleri onları maşa olarak kullanan onları inançları doğrultusunda gaz vererek dolduruşa getiren hayalperest işadamlarının oyuncakları durumundalar.. O işadamları İsrail halkına ne yaptırmak isterlerse yaptırabiliyorlar… Bir şekilde bu bağı deforme edip İsrail halkının inançlarından faydalanarak birileri tarafından kandırıldıkları gerçeğini ifşa edebilmeliyiz… Yoksa onların nasıl bir cehalet içinde olduklarını anlamalarını sağlayamayız… Bu nasıl mümkün olabilir dersek mesela kendi çıkarlarını yahut zevklerini yahudi inançlarından üstün tuttuğunu yakaladığımız ama dışarıdan tamamen inançlı bir yahudi olarak görünen söz sahibi bir yahudinin aslında yahudilikten ne kadar uzak olduğunu ifşa edersek olabilir.. Bir şekilde içlerine sızmalı onlara bize yaptıkları oyunlarla yön vermeliyiz bunun başka yolu yok gibi görünüyor…

 16. remre

  Bizler Müslümanız.. Her ne kadar içimden İsrail’e verebileceğim bütün acıların en büyüğünü vererek zulmetmek geliyorsa da, dinimiz aşırılığı yasaklıyor. Sivil, kadın çoluk çocuk topluca öldüremezsin.. Ne kadar istesende, yapamazsın.. Allah(CC) diyor, ben demiyorum..

 17. Wehbi Cemal

  Çocukları dahi yok edecek o düğmeye basarsam onlardan hiç bir farkım kalmaz. Ama sadece sorumluları bir odaya tıkıp onları yok edecek bir düğme olsa keyifle basardım…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir