Dünyanın dönüşü konusunda aklı son derece karışık olan mucit amca

İnternetin hangi kıyılarında dolaşırken denk geldim bilmiyorum ancak uzun süredir bilimsel bir mevzu hakkında aklı bu kadar karışık bir yurdum insanına daha rastlamamıştım. Neden bilinmez, hacı amca bir vesile dünyayı döndüren şeyin çekim gücüsaçmalığı” değil de güneş tarafından ısıtılıp buharlaştırılan su olduğuna inanmış. Bu savını ispatlamak için de tutmuş ıslak silindirik bir yapıyı ampüllerle ısıtıp döndüren bir düzenek hazırlamış.

Bana bu hacı amca gibi inanmış 10 kişi getirin size Amerika’yı fethedeyim.

“Dünyayı dönderen güç çekim saçmalığı değil”
Mucit Hasan Kum

Facebook Yorumları

3 Yorum

 1. Samet Yıldırım

  İlk başta beni etkilemişti ama sonradan düşününce birçak gezegende (nerdeyse hepsinde) su bulunmamaktadır. Hadi su yerine başka madde buharlaşıyor diyelim fakat ay gibi dönen cisimlerde o da yok ayda atmosferde yok bu sebepten döndüren gücün su buharı olmadığını ispatlanabilir. Fakat ben çok tebrik ettim bu çalışmasından dolayı. Ülkede o kadar çok vaktini kahve köşelerinde harcayanlar var ki amcamız iyi veya kötü bir çalışma yapmış ellerine sağlık.

  Bu arada aklıma bir soru geldi peki dünyayı döndüren kuvvet buhar değilse çekim kuvvetiyse bu halı nasıl dönmeyi başardı 🙂

 2. seyit

  CcC flat earth CcC

  dünyanı döndüğünü kim söyledi 🙂

  durdurun dünyayı başım dönüyor
  FERDİ TAYFUR

  benimde kafam karışık, en iyisi amcaya katılayım.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir