40 kişiye Kadar Grup Sohbet: WeChat

Bağlanmanın yeni yolu” mottosuyla 2013’te Türkiye pazarına giriş yapan yenilikçi mobil mesajlaşma uygulaması WeChat dünya çapında 300 Milyon kıullanıcı çıtasını geride bıraktı. Dünyaca ünlü futbol yıldızı Lionel Messi, WeChat’in global reklam kampanyasında WeChat’in reklam yüzü olarak karşımıza çıktı. En çok indirilen uygulamalar arasında yer alan WeChat ilk global reklam serisini, “We Share, We Love, WeChat” mottosuyla Türkiye’de de başlattı. Messi’nin oynadığı TV reklamını yukarıda izleyebilirsiniz.

wechat-messi

40 kişiye kadar toplu olarak görüşmelerin yapılabildiği WeChat ile arkadaş grubunuzla birlikte konuşabilmek artık çok daha kolay. Tek yapmanız gereken arkadaş listenizden grubunuza davet etmek istediğiniz kişileri seçmeniz. Eklenmiş olduğunuz gruplardan çıkmakta öyle 3-4 farklı tuşa basmanızı gerektirmiyor.

Gruplarınıza isim verin
Oluşturduğunuz grupları WeChat ile isimlendirmekte mümkün. Onlarca farklı grubun içinde kaybolmadan her gruba farklı bir isim verebiliyorsunuz. Grupları kişi olarakta kaydedebilir oldukça pratik bir şekilde gruplarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Grup mesajlaşmayı kullanabileceğiniz en iyi alanlardan biri iş arkadaşlarınız olabilir. İş arkadaşlarınızdan oluşan ekipler için birden fazla grup oluşturabilir ve sıkıcı mailleşme prosedürlerine takılmadan anında ve hızlı şekilde ekip arkadaşlarınızla iletişimde kalabilirsiniz.
Grup üyelerini biraz şaşırtmaya ne dersiniz? O halde grubunuz için hemen bir QR kod yaratın ve grup üyelerine mail ile gönderin. Alıcıların tek yapması gereken uygulamayı açıp kodu akıllı telefonlarının kameraları ile taratmak ve gruba dahil olmak.

Görünen o ki WeChat, mobil mesajlaşma uygulamaları pazarının lideri Whatsapp’ın tahtına gözlerini dikmiş. Her geçen gün, tavsiyeler bölümünde yeni bir arkadaşımın WeChat’e katıldığı bilgisini görüyorum. WeChat, Whatsapp, Viber, Skype ve benzeri uygulamaların arasındaki rekabet gün geçtikçe artacağa benziyor.

Bu arada merak edenler için WeChat’i şu adresten indirebilirsiniz: http://wechat.com/en/download.html

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. ahmettatar dedi ki:

    Ne konuşuyorlar ne yazıyorlar bu tür uygulamaları kullanarak merak ediyorum.. Yeniçağın eğlence , paylaşım anlayışı bu mu? Dünya nereye gidiyor merak ediyorum..

  2. Metin2Force dedi ki:

    Yeni çağın eğlence anlayışı, yeni dünya düzeni dedikleri.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir