Acer marka notebook sahibi olmanın avantajları


Eğer Acer marka bir leptopunuz varsa siz de o şanslı, seçkin güruhun arasındasınız demektir. Siz, “teknik destek” ifadesinin “kullanıcı hatası gardaşım” cümlesine tekabül ettiğini herkesten önce tecrübe etmiş, diğer insanlar firmalarından teknik destek almak için koşuştururken siz nasıl olsa her türlü problemin üzerinize yıkılacağından emin biçimde evinizde oturur çayınızı yudumluyor olursunuz. Kasmazsınız.

Leptopunuzun dandik malzemeden üretilen ekranı, siz hiçbir ekstra kuvvet uygulamamanıza rağmen içerden çatladıysa kaderinize razı olmanız gerektiğini bilir, evde kendi imkanlarınızla bu soruna çözüm aramaya koyulursunuz. Çünkü Acer, insanların yaşadıkları sorunları kendi başlarına çözmeleri gerektiğine inanan, başka kimsenin uygulamaya cesaret edemediği benzersiz bir şirket politikasına sahiptir.

Acer çocuğunun problemleriyle yüzleşmesini ve kimseden yardım almadan üstesinden gelmesini isteyen baba gibidir. Bunun müşterilerini daha da güçlendireceğine inanır. Yatak satma konusunda uzmanlaşmış olmanızın hiçbir önemi yoktur, bu öyle bir politikadır ki leptopunuzun kırılan ekranını kendi başınıza söküp, kasayı masaüstü bir monitöre adapte etmenize yarayacak kadar teknik bilgi sahibi olmanızı sağlar.

İşte bu Acer için paradan daha önemlidir.

Ayrıca bkz: “Acer?dan şikayetçiyiz

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

14 Yorum

 1. huseyin dedi ki:

  monitör konusuna katılıyorum (durduk yere kırıldı), keşke tamire vermeseydim senin gibi yapsaydım…. tamir edilsin diye verdim anakartı serviste yandı. değişik bir marka… bir daha mı asla!

 2. aorhan dedi ki:

  Set üstü ocaklar gibi olmuş :D

 3. Bilal dedi ki:

  Adam derdini nasıl anlatacağını biliyor. Keşke dinleyen de adam olsa.

 4. kralizasyon dedi ki:

  Ooo!.. Süpermiş! :P :D

 5. PaRSeF dedi ki:

  acer laptop almayı düsünüyodum ama sımdı vazgectım…

 6. Beraat dedi ki:

  Laptopda Toshiba’nın MAŞALLAH’ı var(kesin). Toshiba gerçekten çok kaliteli ürünler üretiyor tavsiye ederim ondan iyisini görmedim şu ana kadar.Nazar değmesin :D

 7. Korhan dedi ki:

  Caner arama terimlerinde el yapımı süpriz yumurta gizli, bu da değişik bir espiri anlayışı olarak blogta geçsin istedim.

 8. Caner Öncel dedi ki:

  Hehe Korhan alemsin :)

 9. Şenol Şengül dedi ki:

  acer anlaşılan ek meslek sahibide yapıyor kullanıcılarını.laptop denildiği zaman aklıma gelen markalar 3 tane nedense HP,Asus,Toshiba…tabiki bunlardan daha iyiside vardır ama bütçemize uygun olanlar bu modellerde var…ayrıca yazıda güzel olmuş Acer bunu okusa belki başka meslek gruplarıda çıkarabilir…

 10. blackdragon dedi ki:

  Çok hakkını yemişin be abi yaa.6930G’ye sahibim sadece bir kere fire verdi 3 yıldır.Aslında 2 kere verdi de birini ben halletmiştim :D Crysis,prototype gibi hayvani oyunları neredeyse maksimum ayarlarda iyi bir performansla oynayabiliyorum.Gövde ise bence demir yığını ürünlere nazaran daha iyi.

 11. Ömer Faruk dedi ki:

  Benimde geçenlerde Exper notebook un ekranı bozuldu kullanıcı hatası deyip 500 tl lik notebookun ekranına 300 tl istediler. Bende yaptırmadım tabi. Bir monitör ayarlayıp böyle birşey yapcam sonunda.

 12. Şükrü EGEMEN dedi ki:

  Susesi Hotelde Bilgi İşlem Müdürlüğü yapmaktayım , e.ve elek Mühendisiyim..Görevim süresince ,daha önceki iş ve kariyer hayatımda Acer servisinde başımıza gelen olay gibi bir olay hiç yaşanmamıştım.2012 yılı dördüncü ayda bir adet acer notebook animasyon müdürlüğüne alındı.Model:5742G-484G5MNC Seri:LXRA70100304521d441601/045113856416 cihaz kısa süre sonra ekranda kırık oluşması nedeni ile beşinci ay 2012 tarihinde servise gönderildi.Cihaz gönderilirken çalışır durumda ve sadece ekran sağında kırık vardı.Sms infocomm yetkili servisi ekranın değişim bedelini tarafımızdan istedi fakat üç iş günü sonuna kadar para yatırılıp,dekont mail atılmasına karşın cihaz onarılmadan tarafımıza geri gönderildi.Cihaz geri geldiğinde hiç açılmadığı görüldü.11.0.5.2012 tarihinde bize geri gönderilen cihaz aynı gün servise tekrar gönderildi;cihazın servisten geldikten sonra açılmadığıda taraflarınada tel. ile iletildi.14.05.2012 tarihinde kendilerine ulaşan cihaz için.22.05.2012 tarafımızı arayarak tekrar kendilerine gönderiminden önce anakartının sökülerek yerine farklı bir anakart takıldığı,anakartın da üzerinde seri numarasının kazındığı,nvidia ekran kartı cipini sökerek yerine ati ekran kartı cipitakılmaya çalışıldığı ama monte edilemediği ve havada kaldığı makinenin büyük zarar gördüğü bilgisini bize iletek toplam 1200 tl para istediler.Ayrıca makine 2011 6.acere servise gelmiş bilgisini verdiler.Şimdi bu konuda hakkımızı yasal olarak arıycaz

 13. Onur dedi ki:

  Ama sorun Acer değil ki burada Şükrü Bey:Sorun servislerin ne derece paracı ve üçkağıtçı olduğudur.Zaten acer,samsung,sony vs. böyle bir ayrım yok diye biliyorum servislerde.Ya da ben yanlış biliyorum.Ama şuna eminim ki hepsi aynı.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir