Acı günümüz…

Bugün şöyle eğlenceli ve samimi bir yazı yayınlamayı planlıyordum, malum uzun süredir bu tür yazılara pek vakit ayıramıyorum. Derken Soma’dan gelen acı haberi duydum… Çoğunuzun bildiği üzere 150’den 200’den fazla vatandaşımız feci bir maden kazası neticesinde Hakkın rahmetine kavuşmuş. 150 200 ocağa ateş düşmüş, dile kolay. Böyle durumlarda insan ne diyeceğini, teselliyi nerede arayacağını bilemiyor. Biz klimalı ofislerde masa başında çalışan ve buna rağmen olur olmaz her şeyden şikayet eden şımarık kimselerin yanında, hayatları pahasına ekmeğini taştan çıkaran bu insanların hepimizden çok daha fazla saygıyı hakettiğine inanıyorum…

Evet, insan böyle durumlarda ne diyeceğini gerçekten bilemiyor…

Allah aramızdan ayrılan vatandaşlarımıza gani gani rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar ihsan eylesin…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Burak dedi ki:

  Âmin . Allah sabır versin.

 2. Mertcan Eyriyer dedi ki:

  Amin, Allah sabır versin. Çok büyük bir rakam, çok üzücü :(

 3. srp dedi ki:

  içeride 700-800 kişinin varlığından bahsediliyor , enerji bakanı umutlar tükendi diyor ekran başında hepten canımız yanıyor…… tükenmesin umutlar :'( ben mucizelere inanırım, inanmak istiyorum…!
  Dualarımız soma ile…

 4. Ali Can DOĞU dedi ki:

  Böyle olmamalıydı gerçekten o kadar insan ölmemeliydi. Allahtan rahmet diliyorum hepsine Allah ailelerine sabır versin

 5. Selçuk dedi ki:

  Az önce tvde gördüm. bir işçi kardeşimizi canlı olarak çıkarmışlar. muhabirin uzattığı mikrofona konuştu. İnanmayın, aşağıda canlı insan yok dedi. İçeride 700 kişinin olduğundan bahsediyorlar. Umarım şehit sayısı daha fazla artmaz.

 6. yılmaz tek dedi ki:

  bu olay bende travma yarattı. gerekli ve yeterli önlemler alınmış olsa ben bu kadar büyük bir facianın yaşanacağına kesinlikle ihtimal vermiyorum. 300 canı iş kazası ile kaybettik diyemezsiniz. çok üzücü çok.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir