Aklıma takılanlar


Kulak kepçesi ile kafatasının birleştiği yerde (üst taraf) sivilce çıkması gaipten bir işaret midir? Böyle kuntin bir cümleyle başlayan bir yazıyı okuyacak olman, senin de bir kaç tahtanın eksik olduğu anlamına gelir mi?

Balçiçek Pamir” olmak zor mudur? Soyadının “Pamir” olması bile okul hayatının büyük bir kısmında alay konusu olmasına yetecekken “Balçiçek” de neyin nesidir? Ne tür zalim bir ana baba çocuğuna böyle bir isim koyar? Çocukluk dönemlerinde camdan “Balçiçeeek hadi gel kızım, yemek yiycük…” diye seslenen annesi konu komşu tarafından “Börtüböceek sen de gel yavrum…” gibisinden nidalarla protesto edilmiş midir?

Hayatının herhangi bir anında “İrfan 13-14 anahtarı uzat” gibi bir cümle kurmak isteyen kaç webmaster vardır?

Hangi Amerikan Başkanısın?” türü saçma sapan Facebook uygulamalarını yazan kimseler bile Voltran hesabı ortak bir iradeyle hareket edebiliyorken, güzel ülkemde neden hala vatandaşlar arası birlik ve beraberlik için savaş verilmek zorundadır?

Her şeyi yapmak fakat hiç bir şey yapamamak çoğu kişinin sıkça yaşadığı anlardan mıdır? Eğer öyleyse bilinsin ki bazı şeylerin sadece bana özgü olmasını isterim; oturma odasında lastik yakma ve laptopu kapatırken ekranla tuş takımı arasına bir salkım brokoli koyma gibi (salkım mı artık ne deniyosa).

Bugün satıcı amcanın “Adıyaman orta” diye ifade ettiği açık tütünden ve üzerinde “Marla” yazan filtreli sigara kabuklarından aldım, bir adette sigara doldurma makinası alarak her paketin ortalama 1,5 – 2 TL’ye gelmesini sağladım. Netice itibariyle “Adıyaman orta” nın kurutulmuş patlıcandan farksız olduğuna kanaat getirerek bu eylemimle sigarayı bırakmaya bir adım daha yaklaştığımı anladım. O değil de, ne olacak bu Tekel işçilerinin hali?

Mevcudiyetinin her anında “yeni” olarak nitelendirilecek olan yegane varlık “Yeni Rakı” mıdır?

Yapımcılarının bile tahmin edemeyeceği bir potansiyele ulaşan “Aldatılan sevgili Fulya’nın intikamı” isimli viral reklam projesini sanki gerçekten bilinçli olarak kitlelere ulaştırmışcasına “biz yaaptııık, bu başarılı viralı biizz yaptııık, çok başarılıyız biiz” şeklinde övünerek kendi reklamı için kullanmaya çalışan bir reklam firmasının durumu ne acıdır. Acaba bu firma kendi viral reklamını sahiplenen yeryüzündeki ilk firma mıdır yoksa bu acziyeti gösteren benzer firmalar da var mıdır?

Merkezkaç kuvvetine muhalif merkez yakala kuvveti” gibi ruhsatsız bir espiriye maruz kalsaydınız sizin de aklınızdan “levyenin dişlerle buluştuğu an” gibi garip bir kare geçer miydi?

Hayatını kısaca özetlemesi istenen kaç kişinin aklından geçen ilk cümle “anestezik farkındalık” tır?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. HOTCHE dedi ki:

    Önünde SAygıyla eğilmek istiyorum Üstadım.. Nasıl bir zihin buhranındasın sen.. Kelimeler dar geliyo sana.. Brokoli meselesine gelecek olursak.. Yada gelmiyelim… Manik Deprsif olduğuna inanıyorum ve şu anda manik dönemde olduğunu düşünüyorum canım.. Lityumun eksik senin.. :)

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Zihin buhranının kendisi benim Hatcecan :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir