Alex’in Fenerbahçe’yi gözümde bitiren açıklaması


Sitemde futboldan bahsetmek aslında yapmak istediğim son şey ama kusuruma bakmazsanız bu konuya kayıtsız kalamayacağım. Futboluyla, duruşuyla, centilmenliğiyle örnek olmuş, 10 yıla yakın süre takımına hiçbir kapris yapmadan hizmet etmiş bir adamı gözlerini kırpmadan harcadılar. Unutanlar için hatırlatalım, Alex şöyle bir futbolcuydu.

Az önce Alex’in resmi sitesinde yaptığı açıklamayı okudum, yemin ediyorum içim burkuldu.

Fenerbahçe’den ayrılmamla ilgili olarak gelişen olayları açıklığa kavuşturmak için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim.

Cumartesi akşamı Kasımpasa’ya 2-0 yenildik. Maç sonrası teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve istifa etti, bir yönetici birşeyler söyledi, başkan geldi, o da birşeyler söyledi. En son olarak da futbolcular konuştular. Meselenin en üzücü tarafı ise o konuşmaların hiçbiri futbolla alakalı şeyler değildi.

Pazar günü normal antrenmana katıldım. Pazartesi günü ise tesislere gittiğimde teknik direktörün odasına çağrıldım ve benim kadro dışı bırakıldığımı söyledi. Bunun karşısında da bir futbolcunun kadro dışı bırakılması için ancak disiplin kurallarına aykırı bir tavır olması gerektiğini ileri sürdüm. Ancak böyle bir durum yoktu, olamazdı da bundan dolayı asıl sebebi öğrenmek istedim.

Teknik direktör bunun karşısında “Ben teknik direktörüm ve takımın liderliği bende. Ama sen çok büyüksün ve kuvvetlisin. Seni planlarım içerisine alamam, bundan dolayı böyle bir karar aldım” dedi.

Bunun karşısında benim cevabım çok basit oldu. “Tamam öyleyse. Bazı kararların alınması gerekiyor, ama ben başkana gideceğim, bakalım o ne diyor bu duruma” dedim.

Başkanın odasına 16:15’de girdim, ve 16:18’de de çıktım. 8 yıllık kulüp tarihinde ki varlığıma 3 dakikada karar verdi.

Başkan “Evet, konuşabilirsin” dedi. Ben de “Teknik direktörün kadro dışı bırakılmamla ilgili kararını nasıl değerlendirdiğini sordum.

“Karar senin! İstersen ayrı çalışırsın istersen gidersin” şeklinde cevap verdi benim eski başkanım. Böylece de bitti. Zaten onlar istedi diye ayrı çalışmam veya benim takım içinde ki varlığımdan endişelenmelerinden dolayı da böyle bir karar veremem.

Pazartesi günü bir basın açıklaması yapacağım ve böylece Fenerbahçe taraftarına daha açık olacağım. Brezilya’ya gidebilmem için bunları açıkca anlatmak zorundayım.

Alex (02.10.2012)

Kaynak:
http://www.alex10.com.br/tr/news/conteudo.asp?id=537&categoria=Fala+Alex

Eğer olaylar gerçekten böyle geliştiyse bir Fenerbahçeli olarak takımımdan utanıyorum. Varlığıyla sadece Fenerbahçe’nin değil, Türk Futbolu’nun kalitesini düşürdüğü söylenebilecek Aykut Kocaman on kere de istifa etse gönüllere verdiği zararın telafisi olamaz. Aziz Başkan’a hiçbir şey söylemiyorum zira o tam olarak kendisinden bekleneni yapmış (onca yıllık futbolcusunu bir kalemde silmiş).

Ama eğer iki gün sonra başka bir yıldız oyuncu getirip Alex’i unutturmaya çalışırlarsa ve sen de bunu yersen kusura bakma ama senden kaypağı, senden vefasızı yoktur Fenerbahçe taraftarı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir