Almanyalı evsizlere yemek dağıtan Suriyeli mülteci Alex’in hikayesi

Hayat gerçekten çok garip. Nereden ne tür bir hikaye çıkacağını asla kestiremiyorsunuz. Suriye’den Almanya’ya göçen Alex Assali‘nin hikayesi de oldukça ilginç, insanın kalbine dokunan cinsten.

Sağolsun her hafta 25 Euro bütçe ile hazırladığı ve sokaklarda ulaşabildiği evsizlere dağıttığı yemeklerle kilometrelerce ötedeki benim kendimi sorgulamamı sağladı. Kısıtlı bir süre çalışma izni alabildiği ülkenin toplumu için elinden geldiğince ve samimi biçimde fayda sağlamaya çalışıyor olması gözlerimi yaşarttı. Bence hepimizin bu hikayeden alabileceğimiz dersler var.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Hasan Deniz dedi ki:

    Bu iyi insanlar iyi ki varlar.

    Türkiye’de de Aşhane adıyla çorba dağıtan bir oluşum var. Sakarya Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalışan Mahmut Karaman öncülüğünde kurulmuştu. Tamamen gönüllü olarak bir araya gelen insanlar her gün akşamdan sabah saatlerine kadar gezici bir araç ile İstanbul’daki evsizleri bulup sıcak çorba dağıtıyorlar, Türkiye’nin birçok ilinde de aynı isimde yapılanmalar oldu, çok da güzel oldu. Olsun. Enerji maddeyi etkiliyor, doğada kanun böyle. Ancak bu iyi insanların yaptıkları diğer insanların metafiziğini etkiliyor. Bu da maneviyatın kanunu.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir