Amazon’un gönül çelen reklam filmi

Yaşadığımız dünya ile o kadar tezat görüntüler ki bunlar tarifi mümkün değil. İlginç değil mi? Sanki ezelden beri müslümanlarla hristiyanların düşman olduğu gibi bir hisse sahibiz. Oysa her şey Amerika’nın son birkaç yıldır yürüttüğü anti-islam propagandası ile alakalı.

90’lı yılların Hollywood filmlerinde kötülükten elini eteğini çekmiş, iç huzura kavuşmuş mahkumlar “Hey dostum artık bu taraklarda bezim yok, ben müslüman oldum” derlerdi. Kimseye zararı olmayan güzel yüzlü insanlardı onlar ve fakat bir şekilde kafa kesen, bombacı teröristlere dönüşmeleri gerekiyordu.

Bu tür propagandaların nasıl yürütüldüğüyle ilgili hiçbir fikriniz yoksa size Robert de Niro’non hem oynayıp hem de yapımcılığını üstlendiği, 1997 yapımı Wag the Dog (Başkanın Adamları) isimli filmi öneririm. Şu sıralar “La bu Pentagon dün öyle diyordu bugün böyle diyor, biz bunlarla dost muyuz düşman mıyız?” diye aslını astarını anlayamadığımız pek çok açıklama ile karşılaşıyoruz. Bu film size her şeyin cevabını vermeyebilir ancak en azından yorumları okuma konusunda ufak bir bakış açısı kazandırabilir.

Tamamen ticari amaçlarla olsa bile reklam bütçenin bir kısmını böyle bir projeye ayırdığın için teşekkürler Amazon. Neticede amacı ne olursa olsun, başka firmalardan böyle cesur kabul edilebilecek reklam filmleri görmedik.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. BİNNUR dedi ki:

    ÇOK İYİ

  2. Tsubasa dedi ki:

    Video gizli!

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.