Ameliyat ettiği hastasının ciğerine imza atan ruh hastası doktor

Web geliştiriciler yazdıkları kodların arasına imzalarını atarlar, ressamlar çizdikleri resimlere imza atarlar, ne bileyim yaptığı işi sahiplenmek isteyen herkes eserine bir şekilde imzasını atar ve insanlar bu durumu genellikle anlayışla karşılarlar. Yalnız bu işin, imza atılacak satıhın inorganik olması gerekliliği gibi yazılı olmayan bir kuralı, bir raconu vardır. Ameliyat masasında böğrü açık yatan adamın ciğerine argon gazıyla dağlamak suretiyle isminin baş harflerini kazımak, “Bu benim eserim” demek nerden baksanız tutarsızlıktır, nerden baksanız ahmakçadır.

Böyle bir olayın “rutin bir ameliyat” sırasında fark edilmesi ise dünyanın en büyük talihsizliği olsa gerek. Düşünsenize nasıl olsa kimse görmez diye adamın ciğerine imzanızı çakıyorsunuz, akabinde rutin bir ameliyat sırasında başka doktorlar bunu görüyor ve mesleki kariyeriniz okyanusun dibini boyluyor. Rutin ameliyat nedir ya? Sen tut yıllarca cerrahlık yap, insan evlatlarını kes doğra, karaciğerine imza atmak için her hafta periyodik olarak ameliyat olan, olmadığı zaman huzursuzlanan adamı seç.

The Kaynak: http://www.trthaber.com/haber/saglik/imzayi-hastasinin-cigerine-atti-113333.html

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Hibestil dedi ki:

    İmzasını ulliminatik tekniklerle yada 25.kare tekniği ile falan hissettirmeden koysa yine iyi, ciğere imza çakmış böyle şey olmaz. Bu insanlar ahlaki , vicdani vb. materyallere sahip olmadığı için her boşluğu reklam alanı gibi görmeye başlamış. Yazık!

  2. Ali dedi ki:

    Amacına ulaşmış amcam işte biri görüp onun yaptığını fark etmiş. Kimse görmedikten sonra imza atmanın manası ne demi ?

  3. delileo dedi ki:

    Teknik olarak karaciğerine imza atmak için ‘sadece’ rutin ameliyat bağımlısı abiyi seçtiğinden emin olmamak lazım, zira rutin ameliyatla ‘bile’ zor farkedilecek bir olay. Onlarca hasta, doktor amcanın adını kalbinde, yok pardon, ciğerinde taşıyor olabilir. Aslında kalbinde de taşıyor olabilir. Midesinde de. Olabilir yani.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir