Amsterdam ve Belçika turları için güzel zamanlar geldi!

Eğlence ve keyifli bir tatilin adresi olan Amsterdam, sizi bekler! Belki de çıkacağınız ve eğlenebileceğiniz en güzel zamanları Amsterdam’da geçireceksiniz!

Amsterdam turları arasından kendiniz için güzel bir seçim yapmak isterseniz fırsatları yakalama zamanı geldi. Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam, muhteşem şehir manzaraları ve bahçeleri ile ünlüdür. Şehrin en büyük özelliği kanallarıdır. Şehirde trafik yok denecek kadar azdır çünkü park yeri olmadığı için tramvay ya da bisiklet iletişim aracı olarak kullanılmaktadır. Tüm şehri yürüyerek gezebilirsiniz.

Amsterdam turları için hava durumunu kesinlikle kontrol etmelisiniz. Soğuk ve sert geçen kış ayları için en güzel zamanlama yılbaşı olabilir. Ancak daha çok fırsatları yakalayabileceğiniz bahar dönemleri rahat rahat gezebilmeniz için en güzel zamanlamadır. Dünyanın en çok ziyaret edilen 5.şehri olan Amsterdam, kanalları ve tepeleri kancalı küçük 2 ya da 3 katlı evleri ile bilinmektedir. Resmi dili Flemenkçe olan ülkede İngilizce, Fransızca ve Almanca konuşulmaktadır.

Amsterdam turuna çıktığınız zaman yemeniz gereken ilk şey Chips olmalıdır. Küçük dükkanların önünde uzun kuyruklar göreceksiniz ve bu lezzete bayılacaksınız. Rijksmueseum, Anne Frank’ın Evi, Vondelpark, Sam Meydanı, Madam Tussauds Müzesi, Begijnhof Müzesi ve tabi ki Amsterdam şehir merkezi görmeniz gereken yerler arasındadır.

Amsterdam gece hayatı da oldukça hareketlidir. Kırmızı fener sokağı her turistin mutlaka uğraması gereken yerdir. Gün boyu aslında pek çok eğlence noktası ile karşılaşabilirsiniz ama asıl eğlence hava kararınca başlamaktadır.

Belçika Turları için şimdi en güzel zaman!

Batı Asya’da bir devlet olan Belçika, Almanya ve Lüksemburg ile komşudur. Felemenkçe, Fransızca ve Almanca ülkede konuşulan dillerdir. Belçika Krallığı birbirinden güzel meydanları, eğlence seçenekleri ve turistik noktaları ile bilinmektedir.

Belçika gezilecek yerler, Belçika otelleri ve Belçika vizesi hakkında merak ettiğiniz her detayı Belçika turları sayfasından öğrenebilirsiniz. Ancak siz daha çok Belçika hava durumu, Belçika otelleri ve Belçika gezilecek yerler hakkında önceden bilgi toplarsanız, daha keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Çünkü gezip göreceğiniz yerleri daha önceden inceler ve hakkında bilgi toplarsanız daha bilinçli bir gezgin olursunuz ve tur sırasında size verilen boş zamanları daha iyi değerlendirebilirsiniz. Brugge, Gent müzesi, Brüksel Başkent Müzesi, Anvers müzesi, Dinant Mağarası, Oostende Kumarhanesi, Durbuy Şelalesi, Ypres Müzesi, Blankenberge plajı, Bouillon eski yerleşim yeri ve Tournai Katedrali gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.
Belçika turları ile kendinize güzel bir tur planı yaptıktan hemen sonra en güzel zamanları değerlendirmek için fırsatları hemen yakalamanızı tavsiye ederiz. Hem dinlenmek hem eğlenmek hem de en güzel tercihleri rahat rahat yapabilmek için gece hayatı ile ilgili her şeyi araştırmanızı tavsiye ederiz. Belçika gece hayatının ne kadar keyifli olduğunu siz de göreceksiniz. Ayrıca Trappist adı verilen Belçika’ya özgü içeceğinde tadına bakmayı sakın unutmayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Ayşe Yağmur Başaran dedi ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir