Android için harika bir dosya yöneticisi: Solid Explorer

Altı ay gibi bir sürenin ardından Sony Xperia Ion vesilesiyle Android dünyasına kesin dönüş yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bir çoğunuzun bildiği üzere (ki o kadar isyandan, veryansından sonra sağır sultan bile duydu) geçtiğimiz bu süre zarfında Windows Phone işletim sistemli Nokia Lumia 920’nin sabrımı sınaması ile mücadele ediyordum. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere Windows Phone, telefon üzerinde işletim sistemi değil daha çok kullanıcı arayüzü gibi hareket etmek üzere tasarlanmış bir yazılım ve ben bu yazılımda en çok dosya yöneticisi kavramının bulunmamasından şikayetçiydim.

Teknoloji dünyası için uzun sayılabilecek bir sürenin ardından tekrar yollarımızın kesiştiği Android, bana telefonun varsayılan dosya yöneticisi olan ASTRO File / Cloud Manager ile merhaba dedi. Marketin en çok tercih edilen dosya yönetici uygulamalarından biri olan ASTRO ile tanışmak, özellikle Windows Phone gibi bir faciadan sonra bünyemde kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi süper bir his uyandırdı. Tek can sıkıcı tarafı uygulama ekranının altında sabit bulunan reklam alanıydı, o da 3.99 $ gibi bir fedakarlık neticesinde çözüldü.

Telefonla ve marketle haşır neşir olmaya başladıkça, yokluğumda gerçekten fark yaratacak nitelikte uygulamaların geliştirilmiş olduğunu gördüm. Tesadüf eseri bulduğum Solid Explorer isimli dosya yöneticisi de bunlardan biri. Arayüz konusunda henüz bir benzerine daha rastlamadığım Solid Explorer son derece modern, cezbedici görüntüsü ile ilk anda gönlümü fethetmeyi başardı. Ücretsiz deneme sürümünü indirip kullanmaya başlayınca neredeyse bir bilgisayar kadar konfor sağladığını gördüm. Bağımsız iki panel üzerinde çalışabilme, sürükle-bırak, FTP, bulut desteği ve hızlı arama gibi özellikleri sayesinde telefonumun vazgeçilmezleri arasında yer almayı başardı.

Android’li telefonunuz için fark yaratan uygulamalar arıyorsanız, Türkçe dil desteği de bulunan Solid Explorer’a en azından trial versiyonu ile bir şans vermenizi öneririm. Tam sürümüne sahip olmak isterseniz 1,90 $ gibi ufak bir meblağı gözden çıkarmanız yeterli.

solid-explorer-android solid-explorer-android-1 solid-explorer-android-2 solid-explorer-android-3 solid-explorer-android-4 solid-explorer-android

Google Play

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir