Apple’ın ünlü CEO’su Steve Jobs’un hayatını anlatan film: Jobs

Mac olsun iPhone olsun hayatımın herhangi bir kademesinde herhangi bir Apple ürününü kullanmadım, mümkünse kalan ömrümde de kullanmayı düşünmüyorum. Bunun için çeşitli kişisel nedenlerim var ancak bu tutumum Steve Jobs’a ve ticari zekasına saygı duymadığım anlamına gelmiyor. İnsanlara tamamen para karşılığı çeşitli kısıtlamalara sahip ürünler satarak halk kahramanı haline gelebilmek her babayiğidin yapabileceği iş değil. Umarım 16 Ağustos‘ta gösterime gireceği söylenen ve başrolde Kelebek Etkisi’nden mütevellit pek sevdiğim Ashton Kutcher’ın yer aldığı Jobs filmi ile bunu nasıl yaptığını az buçuk öğrenme şansım olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. kralizasyon dedi ki:

  Öyle deme abi. Eğer bu adam Mac ve Macintosh’ı üretmeseydi şuan İşletim Sistemleri bu halde olmazdı. Eğer iPad’i üretmeseydi tabletler kalın ve işe yaramaz olacaktı ve ayrıca tabletler popüler olmayacatı. Eğer iPhone’u üretmesydi Android ve Windows Phone olmayacaktı ve Nokia 3310 ile kazanmaya devam edecekti.

  Yani dedikleri gibi, adam dünyayı değiştirdi. Saygı duyuyorum.

 2. Muhammet dedi ki:

  caner hadi iphone’u anlarım da, mac’i kullanmadan böyle konuşma bence :)

 3. kemal dedi ki:

  Hocam on hazirlik olarak http://www.imdb.com/title/tt0168122/ bu filmi oneririm

 4. briket makinası dedi ki:

  baya etkileyici bir hayat

 5. ümit dedi ki:

  video silinmişş laaaaa

 6. Salih Ulu dedi ki:

  Merhaba dünya :) şu an Macbook Air’den yazıyorum. Pek çok konuda hem fikir olsam da sizinle bu konu da aynı fikirde olmadığımızı sevinerek söylüyorum. Yorumlardan birisinde (saygılar #kralizasyon) çok güzel ifade edilmiş. Adam ve ürünleri dünyayı değiştirdi. Smartphone mantığı ayaklarının üzerine iphone ile bastı. Ultrabook olayı macbook air ile, tablet olayı ipad ile.. Bunları bir kenara iterek JOBS’u sahtekar gibi sunmak yanlış değil mi? Yiğidi öldür lakin hakkını yeme efendi ! Örnek “İnsanlara tamamen para karşılığı çeşitli kısıtlamalara sahip ürünler satarak halk kahramanı haline gelebilmek her babayiğidin yapabileceği iş değil.”
  Şimdi gelelim mevzuya, bu adamlar zaten anne babasının hayrı için yapmıyorlar işi gücü, para kazanmak birincil amaç. Elindeki ağırdan satmak ise bu yöntemlerden birisi mi.. Evet dediğinizi duyar gibiyim. O zaman kitlesel gücümüzle soralım “hangisi yapmıyor?”…
  Diğer bakış açısı, kim mecbur almaya elmanın ürettiklerini, ben.. Neden, işte sır şu.. Kullanmak kolaylaştırıyor hayatımı.. Zaten bir ton sorunum var bu dünyada yaşantıma dair.. Bir de üzerine sürekli sorunlar çıkaran bir cihazı cebimde, çantamda taşımak istemiyorum arkadaş.. Bazı eleştirilerinde haklısın, kısıtlıyor, engelliyor. ağırdan satıyor. Tamamen ticari, acaba şöyle mi diyorlar satış rekorlarını incelerken, leen enayiler yine de alıyorlar bu cihazı, boşver kalsın yenilikler biraz daha.. Hayır aslında böyle değil.. diğerleri üretmiyor onun gibi, e bunlarda ne yapsın işi rölantiye alıyorlar. Rakip yok üstadım adam gibi. Azıcık zorladı Android IOS’u, ne oldu, hemen sıkılaşmaya başladı iphone tarafında işler. İncelediniz mi bilmem lakin, IOS 7 esnemiş biraz, tıpkı iphone 5 gibi.. :)
  Mac kısmında da işler daha farklı, çığır açıyorlar elemanlar. Ürünlerinde değil belki ama anlayışta.. Teknolojiye bakışta.. Takip edersiniz siz bilirim lakin söylemezsiniz. Neden, sevmezsiniz çünkü! Rica ederim Apple’ın şu ana kadar ki en sönük sunumlarından birisi olan Haziran sunumunu bir izleyiverin boşvaktinizde. Düşünebileceklerinizden birisi şu, eee zaten var bunlar.. Biliyoruz üstadım, adamlar paketlemeyi ve sunmayı çook iyi biliyorlar. Ticaret diyoruz işte…
  Dolayısıyla, Ama ve Lakin, Bundan kelli, Tamamen tercih meselesi, sadece sorun şu ki, sevmediğinizi gömmek anlayış meselesi..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir