Araç takip sistemi ile araçlarınızı kolayca takip edin

Araç Takip Sistemi Nedir?

Araç takip sistemi tüm motorlu taşıtlara uyan yapısı sayesinde araçların konum bilgilerinin tespit edilmesi için geliştirilen teknolojinin içerdiği Gps Uydu takip sistemi cihazlarıdır. Araç takip sistemleri araçlara takılacak olan GPS takip cihazları ile noktasal olarak araçların anlık durumları, geçmişe dönük bilgileri araç takip sistemi cihazları üzerinden takip edebilirler. Araç takip sistemi (nesnelerin interneti) içinde bulunan M2M hatlar üzerinden haberleşmektedirler. Takip cihazları içinde veriyi aktarması için gerekli olan M2M hatlar vardır. Araç takip sistemi ürünleri uydular üzerinden aldıkları bilgileri M2M hatları ile en yakın baz istasyonu üzerinden araç takip sistemleri sunucularına iletir. Kullanıcılara verilecek kullanıcı adı ve şifreleri ile kullanıcılar hem mobil uygulamalardan hemde web uygulamalarından araç takip sistemi takılı olan araçlarını takip edebilirler.

Araç takip Sistemleri Avantajları

Araç takip sistemleri ile araçlarınızın mesai dışı kullanımı başta olmak üzere sürücülerin sürüş davranışlarını analiz etmeniz veya araçların sahada yönetilmesi gibi avantajları ile işinize değer katar. Araçların araç takip sistemi ürünleri üzerinden anlık olarak takip edilmesi sahada bulunan araçlarınızın anlık veri akışları sayesinde en yakın lokasyondaki araçları yeni iş emirleri verebilirsiniz. Araç takip cihazı takılı olan araçların mesai dışı kullanımlarının kontrol edilmesi sayesinde fazla yakıt tüketimi ve araç bakım giderlerinde kontrol sağlamanıza imkân verecektir.

Takip Sistemi Fiyatları

Araç takip sistemi fiyatları kullanmak istediğiniz ürün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Standart bir donanımda kullanabilirsiniz. Aksesuar ürünlere sahip bir takip cihazı da kullanabilirsiniz. Fiyat aralığı bu kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Aksesuar ürünlerde motor durdurma kiti veya sıcaklık sensörü gibi aksesuar ürünler talep etmeniz durumunda fiyatlarda değişiklik olacaktır.

Raporlama Seçenekleri

Araç takip sistemi takılı olan araçlardan farklı raporlama seçenekleri alabilirsiniz. Araçların kontak açma kapama bilgileri, bekleme süreleri, ne kadar nerede durdukları gibi birçok raporlar ile araçların kontrollerini sağlayabilirsiniz. Araç takip sistemi yazılımı üzerinden alacağınız raporlara 6 ay geçmişe dönük olarak ekranda raporlayabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda geçmiş rapor bilgilerini de araç takip sistemi yazılımı üzerinden raporlayabilirsiniz. Raporlamaları ekran üzerinde görüntüleyebileceğiniz gibi Excel, PDF gibi farklı formatlar da inceleyebilirsiniz.
İhlaller ve Bildirimler

Araç takip sistemi takılı olan araçlar için limitler belirleyebilirsiniz. Örnek olarak araçların günlük kilometreleri için sınırlandırma belirleyebilirsiniz. Günlük 100 km belirleyebilir ve araçlarınız 101 km yapması durumunda mail alabilirsiniz. Hız sınırı için 120 km belirleyebilir ve araç bu hızın üstüne çıkması durumunda araç takip sistemi cihazı üzerinden sunuculara ihlal bilgileri gönderilmektedir. Gelen bu bilgiler üzerinden tarafınıza SMS veya mail ile bilgi mailleri anlık olarak gönderilmektedir.
Araç takip sistemi hakkında detaylı bilgi için Turuncu araç takip firması sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.