Aralarında Sultan Ahmet Camii’nin de bulunduğu Avrupa’nın en çarpıcı mimari eserleri

Avrupa’da yer alan mimari eserlerin çarpıcılığını ve çeşitliliğini bir anlamda kutlamak üzere yola çıkan Luke Shepard isimli amcamız (öyle tahmin ediyorum ki fotoğrafçı amcamız), 21 ülkenin 36 şehrinden binlerce fotoğraf çekerek yukarıda gördüğünüz seyrine doyum olmayan çalışmayı hazırlamış. Evet, insanların büyük bir bölümü sekiz beş mesai yapıp, en fazla yaz tatillerinde Zonguldak’taki halalarına ziyarete giderlerken bazıları da sırf fotoğraf çekmek için böyle ülke ülke, şehir şehir dolaşıp geziyorlar. Neyse yakınmıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam bu çekim tekniğine time lapse (zaman atlamalı çekim) deniyordu. Hatta daha önce sadece İstanbul’a özel hazırlanan bu tarz bir videoyu “Tüm İstanbul aşıkları için geliyor: İstanbul / Timeless City” başlığıyla paylaşmıştık.

Geçelim bunları kardeşim, hani Sultan Ahmet Camii nerde? 2 dakkadır izliyorum hala bizden bir şeyler göremedim” diyenler öndeki “gereksiz balyayı” atlayıp direkt videonun 2:20. saniyesine ışınlanabilirler. Diğer yapılara ayırdıkları sürelere ve çekim tekniklerine göre bizimkine biraz cimri davranmışlar ancak hadi neyse diyelim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. cansin dedi ki:

    Evet o halalar hep zonguldakdadir

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir