Arnold Schwarzenegger’dan yeni zombili film: Maggie

Heyt babalar be sinema sezonu bir açılıyor pir açılıyor valla. Sonunda salonlar vur-kaç mantığıyla çekilen vasat Türk komedi filmlerinin işgalinden kurtulacak, Mad Max’ler, Terminator’ler, Jurassic World’ler gelecek gönüller şenlenecek.

Heyecanla beklediğim bunca hiper manyak yapımın arasından tesadüf eseri gözüme çarpan Maggie ise adeta doğum günü pastasının üzerindeki çilek gibi oldu. Arnold Baba’nın bu tür ciddi bir filmini izlemeyeli uzun zaman olmuştu. Adamım benim ya, sanat filmi çeksin gene izlerim. Tabi bak, bir işin içerisine “sanat” sözcüğü girdiği zaman o iş boka sarar. Mesela müzik güzeldir, “sanat müziği” olunca mekandan ufak ufak kaçmak gerekir. Film güzeldir, “sanat filmi” beyin mengenesi. Resim candır, “sanatsal resim” ruh sıkıcı. Dolayısıyla eğer bir film sanatsal açıdan değerli kabul edilmişse şahsım tarafından o film izlenmemelidir. Evet, ölçütüm de posterindeki, fragmanındaki dallı budaklı ödüller, ofişıl selekşın ibareleridir.

Ne yazık ki Maggie’de de dal budak var ve fakat sırf Arnold’ın hatrına bütün o çok derin manalı sessiz, sıkıcı sahnelere, dolaylı anlatımlara katlanabilirim. Hatta daha da ileri gider sosyal mesajlarını çözümlerim, toplumsal çöküntüler hakkındaki çıkarımlarını irdeler, buram buram entel kokmayı göze alırım. Arnıld olum bu boru mu!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir