Arzum’dan alışveriş yapmamak için sebepler


Arzum, hani şu zamanında reklamlarında Arzum Onan’ı oynatan küçük elektrikli ev aletleri firması. İyidir hoştur ve fakat zamanında bunlardan AR 011 Fontana model bir elektrikli şofben almak hatasında bulunmuştum. Ürünün sayfasında tanıtımı yapılırken “Anında sıcak su” gibi komik bir ifadeye yer verilmiş ancak eğer ben bu ürüne verdiğim parayı ham kağıt olarak yaksaydım çok daha ani bir şekilde sıcak su elde ederdim emin olun.

Ürünün bir de teknik servis ahbaplığı gibi beklenmedik yan etkileri var. Yani siz bu aleti alıp kullanım alanına monte ettikten en fazla 3 hafta sonra yana yakıla teknik servis aramaya başlıyor ve bulduğunuzda aslında bir yaşam koçu edindiğinizi anlıyorsunuz. Yani “yahu kardeşim otuzdur yanıyor alet, niye yanıyor derdi nedir?” diye sorduğunuzda teknik servis amcaların “Baba elini getir bak tut şuraya, ılık su demi? Heh işte bunun olayı budur ılık ılık banyo yapacaksın bununla. Hem duş dediğin nedir ki 8 dakikada yapar çıkarsın öyle saatlerce banyo mu olur tabi yanar alet aaa…” türü cümlelerine maruz kalıyorsunuz.

Buraya kadar anlattıklarıma bakarak “demek bu sebeplerle Arzum’dan ürün almamalıymışım, hımm…” gibi düşüncelere kapılmayın, esas olay dış görüntüsü çok güzel ve sağlam durmasına karşın içi suyu en fazla bir kase cacık kadar ısıtan (cacığın yaydığı ısıdan bahsediyorum) şofbenin bozulduğu zaman teknik servis tarafından adam akıllı tamir edilememesi (bakın burdaki “bozulduğu zaman” kısmı çok önemli zira alışacağınız, çok geniş kapsamlı bir zamandan bahsediyorum). Alet her bozuluşunda en az 3 defa gidip geri gelmiş ve hiç bir seferinde de çalışır biçimde teslim edilememiştir. Arzum’un kurumsal yapısını, firma duruşunu bilmem ama kendi deneyimlerime dayanarak teknik servis yetkisi verme konusunda hiç seçici davranmadığını, hatta teknik servislerini özellikle lakayıt ve beceriksiz kimselerden seçtiğini söyleyebilirim.

Sonuç olarak Arzum’un yetkili teknik servisleri, benim parasını tıkır tıkır ödediğim “ani su ısıtıcı” özellikli şofbenimi hala tamir edemedi ve ben hala mağdur durumdayım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir