Aslında konforlu bir yaşama sahip olduğunuzu hatırlatacak klostrofobik evler

Eski arabesk rap parçalarından birinde “Yaşamak, ama nasıl yaşamak” gibisinden isyan dolu bir intro vardı, bu fotoğrafları görünce aklıma ilk o geldi. Eğer evinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız bir de Hong Kong’lularınkilere bakın derim.

İlginç bir ironi eseri olarak Ekonomist dergisi Hong Kong’u 2012 yılının en yaşanılabilir kenti ilan etmiş ve fakat adamlarda hayvan gibi bir fakir nüfus olduğu için insanların büyük çoğunluğu 20 ila 40 metrekarelik kibrit kutusu gibi evlerde yaşamak zorunda. Ev denildiğine bakmayın, ayrı bir mutfağın, çocuk odasının, yatak odasının ve hatta banyonun bulunmadığı dikdörtgen şeklinde kapalı alanlardan söz ediliyor.

Böyle tepeden bakarken bile içim daraldı yemin ediyorum, “Aga bizim ev de çok küçük ha” demeden önce bir kez daha düşünmek lazım.

Küçük Evler Küçük Evler

Küçük Evler

Küçük Evler

Küçük Evler

Küçük Evler

Küçük Evler

Küçük Evler

Küçük Evler

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Muhammet dedi ki:

    Ben şöyle sabah uyanıp, yatağımdan kalkıp kollarımı açarak iyice gerinmeden (bu esnada kollarım duvarlara çarpmamalı, tamamen açılabilmeli) ve içinde yürüyerek daire çizemediğim (dairenin çapı en az 1 metre olmalı) odaya oda demem arkadaş.

  2. Şemsi dedi ki:

    Biride çıkıp demiyor ki; “nereye sıçacağız”

  3. Musti dedi ki:

    2m karelik bi odada 3 kişi yaşayabilme özelliğine ve sabah olunca dışarı çıkıp yellenebilme yeteneğine sahiptirler bu küçük insanlar.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir