Atilla Taş’ı Yunanistan’a kilitleme hareketi

Hostinger


Bence son zamanların en eğlenceli sosyal medya hadisesidir. Türklerin başka herhangi bir konuda bu kadar organize hareket ettiklerine şahit olmadım.

Konuyu bilmeyenler için özetleyecek olursak: Herşey Atilla Taş’ın, dünyaca ünlü Koreli müzisyen PSY’ın fenomen haline gelen Gangnam Style parçasını Yamyam Style olarak güzel Türkçemize armağan etmesiyle başlıyor. Devşirme şarkının Youtube’da yayınlanan ilk videosunun altına Türk bir kullanıcı “Best Greek singer ever! (Beyler iteleyin Yunanistan’a, bizden çıksın)” yorumunu yapıyor ve olaylar gelişiyor.

Espri hem Atilla Taş’tan kurtulmak hem de o arada Yunanistan’a zarar vermek gibi iki “çekici” fikri bünyesinde barındırdığından olsa gerek dilden dile yayılmaya devam ediyor. Hatta an itibariyle iş o kadar abartılmış durumda ki Vikipedi’de Athillas Thasos ismiyle sahte biyografiler bile hazırlanmış.

Yabancı sitelerde de konu edilmeye başlanmış. Bizimkiler bu hızla devam ederlerse yakın bir gelecekte Yunanistan ile aramızda kriz çıkabilir. Hani dünya iki ülke arasında paylaşılamayan sanatçıları duymuş olabilir ama iki ülke arasında birbirine itelenmeye çalışılan ilk sanatçı Atilla Taş olacak herhalde.

Atilla Taş da halinden gayet memnun görünüyor. E öyle olmalı tabi, milyon dolarlar harcasaydı böyle bir reklam yapamazdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

12 Yorum

 1. yemre

  Son günlerde beni bu kadar güldüren başka bir olay olmadı ya :D Büyük taaruzdan beri Yunanistan’a attığımız en büyük kazık bu olay heralde :D Tebrik ederim gerçekten başarılı bir ittirme olmuş bu olay.

 2. Barış Ünver

  9GAG’de de tanıtıyormuşuz bu Yunan abimizi:

  http://9gag.com/gag/5594077

  Layk’larımızı esirgemeyelim.

 3. Emre

  yuh be aga, hakketten yunanlı sanatçı diye itelemişler, ciddi ciddi yorum yapan Türkler de Atilla için yunanlı demiş.  He is best singer in Greece..Love from Turkey ?. ha ha ha. AVEA gibi, Atilla ve Ajdar :)) yarın öbür gün konsere gitmesin bu şimdi.

 4. Muhammet

  ohahahaha :D :D ben de kendi kendime sinirleniyordum “yunanlar bizim şarkımızı çalıyorlar” diye :D meğer biz iteliyormuşuz :D

 5. alihan

  30 yıllık youtube  okuyucusuyumdur.İlk defa bu kadar organize bir hareket görüyorum.Allah’ın izniyle bununda altından kalkacaz :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir