Atilla Taş’ı Yunanistan’a kilitleme hareketi


Bence son zamanların en eğlenceli sosyal medya hadisesidir. Türklerin başka herhangi bir konuda bu kadar organize hareket ettiklerine şahit olmadım.

Konuyu bilmeyenler için özetleyecek olursak: Herşey Atilla Taş’ın, dünyaca ünlü Koreli müzisyen PSY’ın fenomen haline gelen Gangnam Style parçasını Yamyam Style olarak güzel Türkçemize armağan etmesiyle başlıyor. Devşirme şarkının Youtube’da yayınlanan ilk videosunun altına Türk bir kullanıcı “Best Greek singer ever! (Beyler iteleyin Yunanistan’a, bizden çıksın)” yorumunu yapıyor ve olaylar gelişiyor.

Espri hem Atilla Taş’tan kurtulmak hem de o arada Yunanistan’a zarar vermek gibi iki “çekici” fikri bünyesinde barındırdığından olsa gerek dilden dile yayılmaya devam ediyor. Hatta an itibariyle iş o kadar abartılmış durumda ki Vikipedi’de Athillas Thasos ismiyle sahte biyografiler bile hazırlanmış.

Yabancı sitelerde de konu edilmeye başlanmış. Bizimkiler bu hızla devam ederlerse yakın bir gelecekte Yunanistan ile aramızda kriz çıkabilir. Hani dünya iki ülke arasında paylaşılamayan sanatçıları duymuş olabilir ama iki ülke arasında birbirine itelenmeye çalışılan ilk sanatçı Atilla Taş olacak herhalde.

Atilla Taş da halinden gayet memnun görünüyor. E öyle olmalı tabi, milyon dolarlar harcasaydı böyle bir reklam yapamazdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

12 Yorum

 1. yemre dedi ki:

  Son günlerde beni bu kadar güldüren başka bir olay olmadı ya :D Büyük taaruzdan beri Yunanistan’a attığımız en büyük kazık bu olay heralde :D Tebrik ederim gerçekten başarılı bir ittirme olmuş bu olay.

 2. Barış Ünver dedi ki:

  9GAG’de de tanıtıyormuşuz bu Yunan abimizi:

  http://9gag.com/gag/5594077

  Layk’larımızı esirgemeyelim.

 3. Emre dedi ki:

  yuh be aga, hakketten yunanlı sanatçı diye itelemişler, ciddi ciddi yorum yapan Türkler de Atilla için yunanlı demiş.  He is best singer in Greece..Love from Turkey ?. ha ha ha. AVEA gibi, Atilla ve Ajdar :)) yarın öbür gün konsere gitmesin bu şimdi.

 4. Muhammet dedi ki:

  Abi ne ilginç bir milletiz ya. :D

 5. Usluer dedi ki:

  Emre ne demişsin öyle ya. :) Ölecem gülmekten. :D

 6. Muhammet dedi ki:

  ohahahaha :D :D ben de kendi kendime sinirleniyordum “yunanlar bizim şarkımızı çalıyorlar” diye :D meğer biz iteliyormuşuz :D

 7. alihan dedi ki:

  30 yıllık youtube  okuyucusuyumdur.İlk defa bu kadar organize bir hareket görüyorum.Allah’ın izniyle bununda altından kalkacaz :)

 8. kralizasyon dedi ki:

  Sahte profil bile açmışlar. Bkz: https://twitter.com/AthillasTasonos

 9. Alperen dedi ki:

  Beyler Ajdar’ı da Ermenistan’a verdik. Türkiye kurtuldu

 10. Ce7in dedi ki:

  Psy benden intikam almaya çalışıyor galiba. Psy’den Ham Çökelek! – Athillas Thasos

  PSY – Hamçökelek

  Organizasyon tam gaz :)

 11. Salih dedi ki:

  Hemde YAM YAM STYLE!

 12. Vondera dedi ki:

  Dahada bu kadar güldüğüm bir şey olmamıştı :D

  Sırada Yilmasiz Morgülos var :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir