“Bafra sigaraları devamlı olarak kurtlu çıkıyor”


Her dönemin derdi farklı tabi. 1971 yılında insanlar sigaraların kurtlu çıkmasından şikayet ediyormuş. Valla ben sigaranın kurtlanabilen bir meret olduğunu bile bilmiyordum.

Kaynak: Geçmiş Gazete

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. Kenan dedi ki:

  Kurtlanabiliyormuş, biz de öğrenmiş olduk :)

 2. Hasan dedi ki:

  Hiç bir böceğin veya otçulun tütüne dokunmadığını bir kaç defa okumuştum. Demek ki sadece sigarayı kötülemek için kaleme alınmış yazılarmış. Tiryaki kurtlar varmış vakti zamanında. :)

  • Caner Öncel dedi ki:

   Ben de üç aşağı beş yukarı öyle biliyorum. Tütünün bulunduğu topraktaki envai çeşit zararlı maddeyi yapraklarında topladığını, insan hayvanından başka hayvanın da o yapraklara ilişecek kadar gerizekalı olmadığını duymuştum :)

 3. Uğur Sağlam dedi ki:

  Ey gidi ey.  Eskiler geldi aklıma  Mesela bu Sigara ile ilgili 
  Benim Babam Fatih Kısaparmak
  Bu adam benim babam, sekiz köşe kasketiyle
  Omuzunda sakosuyla hey
  Cebinde yok parası, Bafradır sigarası
  Yüreğindedir yarası
  Altı çocuk büyütmüş, bir işci maaşıyla

 4. kralizasyon dedi ki:

  Sigara nasıl kurtlanır arkadaş ya :D

 5. nurkan dedi ki:

  samsunlu biri olarak seni esefle kınıyorum caner inanma bu asılsız haberlere :D

 6. adige dedi ki:

  ee pirim, eskiden herşey doğaldı. sigara bile. doğal olan herşey bozulur, kurtlanır. şimdikiler ilaçlı, hormonlu o yüzden birşey olmuyor.

  ayrıca çifçlilik geçmişime dayanarak söylüyorum, tütüne de zararlı böcekler gelebilir. eskiden, köylerde en meşhur zehir tütün zehiriydi. fareleri, sinekleri, arıları vs.. hep tütün zehiri ile ilaçlardık..

 7. gürcan ER dedi ki:

  aslına bakarsanız benim şöyle bir şahitliğim oldu,bir arkadaşımın babasının 10 yıl öncesinden kalan bafraları vardı zamanında almış dolaba kaldırmış, ben nezaman orada kalıpta gecenin yarısı sigarasız kalsam bi bafra açardı bana , zaten iğrenç bi tadı olduğu gibi bide nefes çekerken patlardı çat çut, kıza sormuştum bu neden patlıyo diye kızda çok doğalmış gibi kurtlar patlıyo demişti, ilk önce bayağı bi midem bulanmıştı ama sigarayı tiryaki bilir,içmiştim genede. haa ama kurt gördünmü derseniz, yook o kadar merak etmedim

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.