Bana bir haller oluyor Neriman…


Yukarıdaki baykuş resmini şu anki görüntüm hakkında fikir vermesi için ekledim. Evet son bir haftadır adam akıllı uyuyamıyorum ve gözlerim aynı onunki gibi pörtledi. Bu şartlar altında nezaketen de olsa halimi hatrımı soracak olursanız, çok şükür iç güveysinden halliceyim derim. Eğer havadaki sıcaklık ve nem oranı bir süre daha aynı istikrarı korumaya devam ederse, ya 7/24 çalışan, odadaki nemli havayı evire çevire ense köküme üfleyen vantilatör motoru bozacak, ya da onun yüzünden her iki dakikada bir hacet gidermek zorunda kalan ben

Havayı suyu bir tarafa bırakalım da ben aslında bu yazıda siteyle ilgili can sıkıcı yeni bir mevzudan bahsetmek istiyorum; tehdit mevzusu. Evet, son zamanlarda ciddi ciddi tehdit mailleri/yorumları almaya başladım. Öyle “asarım keserim” türü tehditler değil, hepsi takibi bırakmak ile alakalı.

Bu sitede an itibariyle her biri ayrı telden çalan 1.300‘e yakın yazı var ve bu yazıların bir kısmı takdir edersiniz ki nacizane fikirlerimden oluşuyor. İşte bu tür yazılardan birine denk gelen ve o yazının içeriğiyle ilgili konuda benimle aynı fikri paylaşmayan bazı arkadaşlar artık mail gönderip “seni takip etmeyi bırakırım haa” demeye başladılar… Bu vatandaşlara; bir kişinin, herhangi bir anda Starbucks’ta kahve içiyor olmasıyla bu sitenin sayfalarını aşındırıyor olması arasında benim açımdan herhangi bir fark olduğunu düşündüren şey her neyse, garip bir biçimde bu lafın üzerine ciddi ciddi düşüncelerimi değiştireceğime veya geriye dönüp ettiğim kelamların üstünü bir kalemde çizeceğime de inanmalarını sağlamış.

Şu sitede “gönüller şen olsun“‘dan başka en ufak bir kaygı taşımıyorum…
Bence siz (zahmet edip mail gönderen arkadaşlar) ya bu blog olayını yanlış anlamışsınız ya da sizinle aynı düşünceye sahip olmayan kimselere hiç bir şekilde tahammülünüz yok. Beni, düşüncelerimi hiç bir şekilde yönlendiremezsiniz, hani elinizde bunu yapabilecek bir güç olsa dahi böyle bir girişimde bulunmanız her açıdan sığ bir davranış olurdu.

İnsanlar elbette sizden farklı düşüncelere sahip olacaklar, elbette bazılarımız gayleri sevecek, bazılarımız sevmeyecek. Bazılarımız referandumda evet diyecek, bazılarımız hayır diyecek. Eğer dünya üzerinde 7 milyar insan varsa bu aynı zamanda 7 milyar farklı düşünce olduğu anlamına geliyor ve eğer herkes her türlü sosyal ilişkide böyle kafadan ayrımcı bir mantığa sahip olsaydı şahsen ben bugünkü bir çok can ciğer dostumu sırf bazı fikirlerimiz uyuşmuyor diye daha baştan kaybetmiş olurdum…

Tabi ki fikirlerime katılmayabilirsiniz, zira bende en sivrisinden, karşıt görüşlü kimseler tarafından kolay kolay kabullenilemeyecek türden onlarca fikir var, eşcinsellerin hasta insanlar olduklarını düşünmem bunlardan bir tanesi (ki en çok bu sebeple tehdit ediliyorum). Şimdi sırf birileri çıkıp “nasıl böyle düşünürsün, takibi bırakırım haa!!” dediği için bu düşüncemi dile getirmekten vaz mı geçeceğim? Bilakis bundan kelli fırsat buldukça daha da sık söyleyeceğim. Hatta şimdiden başlıyorum; şu aşağıdaki tablonun akla, mantığa, ahlaka, insanı “insan” yapan diğer bilimum kavramlara ve doğaya uygun herhangi bir yanı var mı?

Söylediğim gibi bu düşünceme katılmıyor olabilirsiniz ve bu gayet normal, ama eğer bu durum sizde rahatsızlık ve tahammülsüzlük hissi yaratıyorsa işte kapı işte sapı, lütfen bana mail göndermek için zahmet etmeyin…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. Ahmet Karayün dedi ki:

  Herkes aynı fikri paylaşmak zorunda değildir, katılıyorum….

 2. gevv dedi ki:

  Sanırım mail sayısı oldukca fazla :D
   
  Caner kardeşim o gözler ne öyle :)  aman kendine dikkat et sağlıklı olamazsan iş yapamazsın bol bol c vitamini meyve spor uyku vs vs.. :)
   
  İyi çalışmalar kardeşim

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Sorma Burhan, sanki bu sitede baştan sona anti eşcinsellik propagandası yapıyormuşum ve tüm fikirlerim sadece bu kavramın etrafında dolanıyormuş gibi bir hava oluşturuyorlar.

   

  Uyuyamıyorum valla gecem gündüzüm karıştı yine, dur bakalım mübarek Ramazan’da toparlayacaz hayırlısıyla :)

   

  Sana da iyi çalışmalar kardeşim.

 4. forzamad dedi ki:

  gerçi baykuşlar hep öledir :D fazla bi sorun göremiyorum :P ama arada bi veterinere gitmek lazım … sakası bi yana dikkat et kendine yaw herseyden önce sağlık… bisub aç :D antigay.egonomik diye hehe :D  herkezin düşünceleri kendine özgüdür kimse karısamaz…

 5. fuat dedi ki:

  Eşcinselliğin hastalık olduğunu savunanlardanım bende. Ancak dediğin gibi herkesin düşüncesinede saygım vardır. Bu nedenle sana mail atanlarıda anlayışla karşılayabiliyorum. Belki o yöne kayma girişimindeki insanlar belkide çok geniş insanlardır ama sonucta kimsenin beynine girip operasyon yapma gibi bir lüksümde yok açıkçası:)

  Bu sıralar senin aksine uyku ile aram iyi. Bundaki en büyük etken sanırım çalıştığım iş yerinden ayrılmamdır(patron ile kavga sonucu). Hem bir iş yerinde çalışıp hemde dışarıya iş yaparken oldukça baykuş gibi olmuştum zaten. Herşeyde bir hayır vardır derim herzaman. Bakalım kendi mücadelemde başarıyı yakalayabilecekmiyim.

  İş lafı geçmişken bugüne kadar yaptığım çalışmalarda bloğunda yer alan bir çok yazı ve dökümandan yararlandım.  Sanırım kendime göre başarılı olmamda senin payında oldukça fazla. Bu nedenle sana çok teşekkürlerimi iletiyor başarılarının ve blog yayınının sürerek bende dahil olmak üzere web dünyasına atılan bir çok kişinin faydalanmasını diliyorum.

  Ayrıca bana göre saçma diğerlerine göre gerekli olan bu mailleride ciddiye alıp moralini bozmaman en büyük temennim.

  Kolay gelsin

 6. sinan dedi ki:

  Gaylik kesinlikle bir hastalık hatta bildiğim kadarıyla tedavisi bile var

 7. remre dedi ki:

  len bırak adamları öpüşsün koklaşsınlar .. :PP sen git skript falan yaz ne bilim… elin totoşlarıyla uğraşma deli… valla birinin ilgisini çekersen görürsün :)))

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.